AKP için salgından da önemli: Kanal İstanbul'da ihale günü!

Kanal İstanbul projesinin etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınarak başka bir alanda tekrar inşa edilmesi işi için koronavirüs salgınına rağmen bugün ihaleye çıkılıyor.

AKP için salgından da önemli: Kanal İstanbul'da ihale günü!

AKP’nin İstanbul’a yönelik yıkım ve yağma projesi Kanal İstanbul’la ilgili süreç, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu koronavirüs salgını sonrası da yoluna devam ediyor.

Proje kapsamında bugün kanalın etki alanında kalan Başakşehir’deki tarihi Odabaşı ve Arnavutköy’deki tarihi Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon (yeniden yapım) projesi için Kağıthane’deki Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde ihale düzenlenecek.

İhale için hazırlanan özel teknik şartnamede, işin amacı “Kanal İstanbul projesi etki alanında kalan Başakşehir’deki tarihi Odabaşı ve Arnavutköy’deki Dursunköy köprülerinin korunarak gelecek kuşaklara aktarılmasının sağlanması için sağlam bölümlerinin sökülerek taşınması, eksik bölümlerinin tamamlanması ilkesine dayalı projelerinin hazırlanması” olarak açıklandı.

‘ÖZGÜN KONUM’ ARANACAK

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, şartnameye göre köprü civarında araştırma kazıları yapılarak başlangıç ve bitiş noktaları ile tespit edilecek. İhaleyi alan firma; köprünün sökümü, yapı elemanlarının taşınması, yeniden yapılması ve eksik bölümlerinin tamamlanması işlerini üstlenecek.

Köprünün özgün konumuna yakın bir konuma taşınması için alternatif yerleri araştıracak ve köprülerin taşınacağı yeri belirleyecek. İşin süresi de 350 gün olarak belirlendi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this