Akit TV bile dayanamadı: Bakan Albayrak'a döviz tepkisi

Hükümete destek vermesi ve yaptığı saldırgan yayınlarla tanınan Akit TV, bu sefere dayanamadı. Bakan Albayrak'ın döviz açıklamalarına onlar bile tepki gösterdi.

Akit TV bile dayanamadı: Bakan Albayrak'a döviz tepkisi

Hükümete verdiği destekle ve muhaliflere dönük saldırılarıyla bilinen Akit TV’de, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarına tepki gösterildi.

Berat Albayrak geçen günlerde “Yeni Ekonomik Programı”nı açıkladı. Türk Lirası’nın döviz karşısındaki değer kaybı hızla artarken, Albayrak’ın konu ile ilgili “Döviz kuru benim için hiç önemli değil” sözleri ise tepki çekti.

‘DÖVİZ KURU BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL NE DEMEK YAHU’

Albayrak’ın açıklamalarını, Akit TV’de yayınlanan “Gün Başlıyor” adlı programın sunucusu Serkan Aksarı, “Koskoca Bakan Albayrak’tan bahsediyorum. ‘Döviz kuru benim için önemli değil’ ne demek yahu” ifadelerini kullandı.

Albayrak’a tepki gösteren Aksarı şöyle konuştu:

“Bunun üzerine konuşmak lazım. Koskoca Bakan Albayrak’tan bahsediyorum. ‘Döviz kuru benim için önemli değil’ ne demek yahu. Siz ticareti nasıl yapacaksınız. İğneden ipliğe her şeyi dolarla alıyorsunuz. Sayın Bakan bu açıklamayı yaparken, giydiği ceket, kullandığı kalem bile dolarla geliyor bu ülkeye. Kur fazla olunca bu üreticiler ne yapacak, nasıl nefes alacak. Sayın Bakanın bu açıklaması kabul edilebilir bir durum değil. Yer yer biz Temel Karamollaoğlu’nu eleştiriyoruz… ama bu konuda haklı kardeşim adam. Bir ülkenin Maliye ve Hazine Bakanı döviz kuru benim için önemli değil diye açıklama yapabilir mi bilmiyorum.”