Akaryakıtta EPDK zoruyla indirim geliyor

EPDK'dan gelen "Akaryakıt fiyat marjları olması gerekenin çok üzerinde" uyarısının ardından şirketlerin indirim kararı verdiği açıklandı.

Akaryakıtta EPDK zoruyla indirim geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt dağıtım şirketlerinin bu gece yarısından itibaren fiyatlarda 17-25 kuruş indirim yapacaklarını söyledi.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada, akaryakıt dağıtım şirketleri ile fiyatların düşürülmesi konusunda görüşmeler yaptıklarını belirtti. Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre bu görüşmeler sonucunda dağıtım şirketleri, akaryakıt fiyatlarında bayi ve dağıtıcı karından karşılanmak üzere indirim yapmayı kabul etti.

“Akaryakıt dağıtım şirketleriyle görüştük. Gereken adımı atacaklar. Bu geceden itibaren yurt genelinde akaryakıt fiyatlarında 17-25 kuruş arasında indirimler söz konusu olacak” diyen EPDK Başkanı, yapılacak indirimlerin, “petrol fiyatları ile döviz hareketlerinden bağımsız bir indirim” olacağını ifade etti.

EPDK Başkanı Yılmaz, “Doğduran dağıtıcı ve bayinin kar marjlarından yapılmış bir indirim yapılacak. EPDK olarak fiyat hareketlerini takip etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.