Cenaze verileri ile Sağlık Bakanı’nın verileri tutmuyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün koronavirüs salgını nedeniyle '81 ilde toplam 16 kişi öldü' açıklaması yapmıştı.Cenaze bilgileri sistemine göre yanlızca istanbulda 20 kişinin koronavirüsten öldüğü görünüyor diyen Veli Ağbaba, "Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?" diyerek isyan etti.

Cenaze verileri ile Sağlık Bakanı’nın verileri tutmuyor!

Veli Ağbaba, koronavirüs nedeniyle İstanbul’da 20 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, ”Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama ’81 ilde toplam 16 kişi öldü’ deniliyor. Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ağbaba, ”Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da 20 kişi hayatını kaybetti.Bu isimler e-devlette var. Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama ’81 ilde toplam 16 kişi öldü’ deniliyor. Bu bir skandaldır!! Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?” ifadelerini kullandı.

SİSTEME GİRİŞ YASAKLANDI

Ağbaba haberi duyurmasının ardından cenaze bilgileri sistemine girişin yasaklandığı belirtti.

Ağbaba paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Attığımız ilk twitin hemen ardından e-devlette cenaze bilgileri sistemine giriş yasaklandı. En başından beri ısrarla altını çizdiğimiz ŞEFFAFLIK, artık malesef bitip tükenmiştir.