Ağbaba: CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde çok önemli bir başarı elde etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Beni muhalefet mi yargılayacak" diyen Erdoğan'a cevap verdi: Onun başına Kemal Bey kadar taş düşsün.

Ağbaba: CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde çok önemli bir başarı elde etti

Ağbaba, TBMM’de gazetecilerin ‘demokrasi ittifakı’ ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı:

“CHP oyu olan herkesle ittifak yapmaya hazır, İstanbul seçimlerinde olduğu gibi, Ankara seçimlerinde olduğu gibi, oyu olan herkese kapımız açık, AKP’ye oy veren de MHP’ye oy veren de milliyetçisi de muhafazakarı da solcusu da herkese kapımız açık, herkesin oyunu almaya talip bir partiyiz.

“İSTANBUL’DA KURDUĞUMUZ İTTİFAKI GENİŞLETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Biz 2023’e giderken İstanbul’da kurduğumuz ittifakı genişletmeye devam edeceğiz. Bizim için geçmişte hangi partiye oy verildiğinin bir önemi yok. Önümüzdeki dönem Türkiye’de demokrasiye inanan parlamenter demokrasiye inanan herkesle işbirliği yapmaya hazırız.

“BİZ DEMOKRASİ İTTİFAKINI SAVUNUYORUZ”

Biz, MHP’ye oy verenlerin de AKP’ye oy verenlerin de, herkesin oyunu almaya hazırız. Biz ‘demokrasi ittifakı’nı başından beri savunuyoruz, Genel Başkanımız da söylüyor. Demokrasi ittifakına, demokrasiyi savunan herkesle bir arada olmaya hazırız. Demokrasiyi savunan, parlamenter demokrasiyi savunan tek adamlığa karşı herkesle… Gizlediğimiz sakladığımız hiçbir şey yok. Her şey gün gibi ortada.

İNCE’NİN SÖZLERİ

“Muharrem İnce’den eleştiriler var, AKP’ye benzeyen bir CHP’den millete ‘hayır’ gelmez dedi, ne diyorsunuz?” sorusuna Ağbaba, “CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde çok önemli bir başarı elde etti. Tek aday olarak seçime girmesinden daha doğal bir şey yok. Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde birçok arkadaşımız konuşuyor, geçmişte Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir yerlere getirdiği arkadaşlarımız da Kemal Kılıçdaroğlu’nu rahatça eleştiriyor, bu da demokrasinin partideki demokrasinin en büyük göstergesi” yanıtını verdi.

“ONUN BAŞINA KEMAL BEY KADAR TAŞ DÜŞSÜN DİYORUZ”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, sizin Esad ile görüşün çağrınıza çok sert tepki gösterdi, Libya’daki birkaç tane şehit açıklamasıyla ilgili muhalefet mi yargılayacak beni dedi, ne diyorsunuz?” sorusu içinse Ağbaba şöyle konuştu:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Libya ile ilgili bir şey söylemedi, şehitlerle ilgili bir şey söylemedi. Sürekli ‘Bay Kemal’ diyor. Sürekli Kemal Bey’i söylüyor. Kemal Bey Libya ile ilgili yorum yapmadı, şehit sayısı ile ilgili yorum yapmadı, ‘Onun başına Kemal Bey kadar taş düşsün’ diyoruz. Ne diyelim! Libya’da bir çukura düşmüş, Suriye’de bir batağa düşmüş sanki sorumlusu Kılıçdaroğlu! Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinlemiş olsaydı bugün hem Suriye’de hem Libya’da yaşadıklarımızı yaşamazdık.”