Ağaoğlu, 'şato'lu adasını 115 milyon TL'ye satıyor

AKP'yle zenginler kervanına katılan müteahhit Ali Ağaoğlu, Muğla'da içinde 'şato' bulunan adasını 15 milyon dolara (115 milyon 650 bin lira) satışa çıkardı.

Ağaoğlu, 'şato'lu adasını 115 milyon TL'ye satıyor

AKP’nin iktidara gelmesinden sonra servetine servet katan inşaat patronu Ali Ağaoğlu, Muğla’da sahibi olduğu ve içinde ‘şato’ bulunan, 28 bin dönümü tapulu 90 bin dönüm arazi üzerindeki Çiftlik Adası’nı 15 milyon dolara (115 milyon 650 bin lira) satışa çıkardı.

Müteahhit Ali Ağaoğlu, Nevzat Feyizoğlu’nun sahibi olduğu ve oğulları tarafından 2000 yılında satışa konulan, karaya 550 metre mesafede, üzerinde 30 yıl önce yapılan şato, iskele ve helikopter pisti bulunan Çiftlik Adası’nı 2015 yılında satın aldı.

Satın alır almaz şato ve çevresinde tadilat yaptıran Ali Ağaoğlu, adada küçük bir çiftlik kurdu. Şatoyu restore ettirip, kendi zevkine göre döşetti, adaya iki iskeleden giriş için tadilat yapıldı. Hava ve deniz yoluyla gidilen adanın içindeki şatoda iki hizmetli evi, atölye, jeneratör odası, bir yüzme havuzu, üç sulama havuzu bulunuyor. Ali Ağaoğlu, geçen aylarda özel aracıyla ve yatıyla iki defa geldiği Çiftlik mevkisindeki adasını satışa çıkardı.

PATRONLARIN İLGİSİNİ ÇEKMİŞ

Şatolu adanın satışını üstelenen Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı ve İstanbul Emlak Müşaviri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural şöyle konuştu:

“Koyla aynı ismi taşıyan Çiftlik Adası 90 dönüm ve 28 dönümü tapulu. Geri kalan bölüm, kayalık ve doğal SİT alanıdır. İçinde şato mevcut. Elektrik ve suyu mevcut. 2015 yılında iş adamı Ali Ağaoğlu satın almıştı. Geçtiğimiz hafta içinde iş adamı Ağaoğlu 15 milyon dolara satışa çıkardı. Türkiye’de ada sahibi olmak çok büyük ayrıcalık. Ülkemizde fazla ada yok. Ada az olduğu için Türk iş adamlarından yoğun talep mevcut. Şu an Orta Doğulu zenginler de ilgi göstermeye başladı. Bu ada ve içindeki şatonun görüntülerini çekip, satın almak isteyen kişilere bilgileriyle gönderdik. Şu an mevcut şato var. Bina dikilemiyor sadece fener yapılabiliyor. Şato yıkılırsa yerine 230 metrekare civarında iki villa yapılabilir. Elimizdeki belgelere göre şu an için buraya bir turizm tesisi yapılamaz. Adayı satın alacak kişilerin imar durumu ve yapacakları görüşmeler sonucu belli şartlarda tesis yapılmasına izin verilebilir. Bunun dışında doğal SİT alanı olduğu için yapılaşmaya gidilmesi zor görünüyor”