70 yaşındaki adam karantinadaki koronavirüs hastalarını serbest bırakmak için helikopter çalmaya kalktı

ABD Michigan'da 70 yaşındaki silahlı bir adam, karantinada tutulan koronavirüs hastalarını serbest bırakmak için sahil güvenlik helikopterini çalmaya kalktı.

70 yaşındaki adam karantinadaki koronavirüs hastalarını serbest bırakmak için helikopter çalmaya kalktı

Michigan polisi, hastanede karantina altında tutulan koronavirüs hastalarını kurtarmayı ve ABD Sahil Güvenlik helikopterini çalmayı planladığı iddia edilen 70 yaşındaki silahlı adamı tutukladı.

Michigan’a bağlı Omer kasabasında 70 yaşındaki Jesse T. McFadden, geçtiğimiz pazar sabahı başlayan bir dizi olayın ardından hapis cezası gerektiren 4 vukuatla suçlandı. Hampton Township Polis Teşkilatı’ndan Teğmen Michael Wedding, McFadden’in sabah 07.58’deki bir telefon görüşmesi sırasında Arenac Kasabası harekat memurlarını vurmak ve ‘karantinaya’ koymakla tehdit ettiğini söyledi.

McFadden, tehdit ettiği memurlara bir polis istasyonunu vuracağını ve Michigan’a bağlı Standish’te bir hastaneye gidip hastanenin güç kaynaklarını kesebileceğini ardından da ambulansların anahtarlarını isteyebileceğini söyledi.

Davayla ilgili mahkeme belgesinde, McFadden’in ifadesinde “hastaneye verilen enerjiyi kesmek, kapıların kilidini açmak ve Covid-19 karantinası altındaki hastaları serbest bırakmak istediği” yazıyor.

Polis, 70 yaşındaki adamın ayrıca Essexville’deki ABD Saginaw River Sahil Güvenlik İstasyonu’ndan helikopter ya da bot çalmayı planladığını da iddia etti. Sahil güvenlik istasyonuna sabah 10.37’de ulaşan McFadden, güvenlik kapısının dışına yerleştirilmiş gözetleme kameralarında görülüyor. Teğmen Michael Wedding, McFadden için “Şifre cihazına yumruk atmaya çalışıyordu ve sonra onları arayarak kapıya çarpacağı tehdidinde bulundu” dedi.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Arenac Kasabası Merkezi Bürosu da, Michigan Milisi’nin eski bir silahlı üyesi olduğu endişesiyle McFadden’in güdüleri hakkında polisi uyardı.

Michigan eyalet polisi, McFadden’in aracını Essexville’deki benzin istasyonuna sabah 11.15 sıralarında park ettiğini fark etmeden önce 70 yaşındaki adam sahil güvenlik istasyonundan ayrılmıştı. Teğmen Wedding, eyalet polisiyle birlikte yerel kamu güvenliği görevlileri olay yerine ulaştığında aracın sürücü kapısının açık olduğunu ve motorun hala çalıştığını belirtti. Soruşturmayı yürütenler, yetkililerin McFadden’in SUV aracının yolcu koltuğunda dolu bir av tüfeği bulduğunu da söyledi.

Bir akaryakıt istasyonundaki marketten çıkarken polisle karşılaşan 70 yaşındaki McFadden, elektroşok tabancasıyla etkisiz hale getirilerek tutuklandı.