40 mahalle 11 gündür elektriksiz ve susuz

Mardin'in Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40'ı aşkın kırsal mahallede yaşayan binlerce yurttaş 11 gündür  elektriksiz ve susuz yaşıyor.

40 mahalle 11 gündür elektriksiz ve susuz

Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kırsal mahallede yaşayan binlerce yurttaş 11 gündür  elektriksiz ve susuz yaşıyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ), borçları olduğu gerekçesiyle 14 Mayıs’ta elektriklerini kesmesi nedeniyle Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kırsal mahalle 11 gündür hem elektriksiz hem de susuz. Çiftçilik ile uğraşan mahalle sakinleri, koranavirüs (Kovid-19) salgının olduğu bir dönemde su kuyularının yanı sıra hanelerin elektriğinin de kesilmesinden dolayı şeker bayramını da elektriksiz ve susuz geçiriyor.

MA‘da yer alan habere göre; 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan mahalle sakinlerinin bu zamana kadar ki tüm girişimleri sonuçsuz kaldı. Yurttaşlar, yaşadıkları mağduriyete bir an önce son verilmesi beklentisinde. Tepkilerin hedefindeki DEDAŞ ise, sessizliğini sürdürüyor.