4 ilde çok sayıda yerleşim yeri karantina altına alındı

Koronavirüsle mücadele kapsamında bugün,4 ilde çok sayıda ev bir köy karantina altına alındı.

4 ilde çok sayıda yerleşim yeri karantina altına alındı

Koronavirüs vakalarında artış gözlemlenmeye devam ederken Türkiye’de son olarak Bilecik, Sivas, Adıyaman ve Kayseri’de bazı yerleşim alanları karantina altına alındı.

Karantinaya alınan yerleşim yerlerine ilişkin detaylar şöyle:

ADIYAMAN

Adıyaman’da, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 9 evde karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde ikamet eden bazı yurttaşların Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı.

Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Bu kapsamda Alitaşı, Cumhuriyet, İmamağa, Malazgirt, Sümerevler, Yavuz Selim, Yunus Emre ve Yeni mahallerindeki 9 evde karantina uygulanmasına karar verildi.

BİLECİK

Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Selimiye köyünde 3 ev karantinaya alındı.

Selimiye köyünde görülen koronavirüs vakaları üzerine 90, 108 ve 121 kapı numaralı evler ile yapılacak olan taramalar sonucunda tespit edilen hanelerin Osmaneli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 0661/06 karar numarası ile karantinaya alınması kararlaştırıldı.

KAYSERİ

Kayseri’de 80 ev, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde oturan bazı kişilerin hastanede yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

Bu kişilerin oturduğu binalardaki 80 dairede, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda 14 gün karantina uygulaması başlatıldı.

SİVAS

Sivas’ın Divriği ilçesinde 1 köy, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, Covid-19 salgınının yayılarak yurttaşların hayatını tehdit etmesini engellemek ve sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla Divriği ilçesi Çiğdemli köyünün İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı bildirildi.