4 gün sokağa çıkma yasağı iddiası sonrası Emniyet'ten açıklama

23-26 Nisan ile 1-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği iddiasını Emniyet yalanladı.

4 gün sokağa çıkma yasağı iddiası sonrası Emniyet'ten açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada 23-26 Nisan ile 1-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağına dair iddialar sonrası açıklama yaptı.

EGM’den yapılan açıklamada, sosyal medyadaki iddiaların gerçek olmadığı, söz konusu iddialar hakkında gerekli tahkikatın başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bugün bir kısım sosyal medya hesaplarından İçişleri Bakanlığınca önümüzdeki hafta 23-24-25-26 Nisan ve 1-2-3 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağı uygulanacağına ilişkin iddialarda bulunulmuştur. Söz konusu bu iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Vatandaşlarımızın bu konularla ilgili olarak resmi makamlarca yapılacak açıklamalara itibar etmeleri gerekmekte olup, bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli tahkikatlar başlatılmıştır.”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’nin 31 şehrinde geçen hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

63 milyondan fazla kişinin yaşadığı şehirlerde bu hafta sonu da yasak uygulanacağı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu.