39 yaşındaki koronavirüs hastasından uyarı: Bana bulaşmaz demeyin

Koronavirüse yakalanan 39 yaşındaki Tara Langston, hastalığa karşı insanları uyararak "Riski göze almayı düşünen kimse varsa yeniden düşünsün" dedi.

39 yaşındaki koronavirüs hastasından uyarı: Bana bulaşmaz demeyin

İngiltere’de koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde gözetim altında tutulan 39 yaşındaki kadının uyarısı sosyal medyada büyük ses getirdi.

Tara Langston isimli kadının 16 Mart’ta çektiği videoda, koronavirüs bağlı olarak nefes almakta zorluk çektiği görülebiliyor. Uxbridge kentindeki Hillington Hastanesi’nde bulunan kadın videoda, “Riski göze almayı düşünen kimse varsa yeniden düşünsün” diyor.

Langston’ın eşi Richard Langston, cuma günü yaptığı açıklamada kadının hala yoğun bakımda olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini söylemiş, kız kardeşi Nicole Poppy Keatley ise, hastalıktan önce “normal bir sağlığı olduğunu” belirtmişti.

Langston ile hastalığı nedeniyle görüşemediklerin kaydeden Keatley, “Çok kötü bir durum, ailecek kendimizi evde izole ettik. Onun ailesi de, eşi ve iki çocuğu da kendilerini izole etti” şeklinde konuşmuştu.