Ziraat Bankası Genel Müdürü: İnşallah Fener'i küme düşüreceğiz

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Fenerbahçe’nin eski 2. Başkanı Nihat Özdemir'e "İnşallah Fenerbahçe'yi küme düşüreceğiz." ifadelerini kullanması gündem oldu.

Ziraat Bankası Genel Müdürü: İnşallah Fener'i küme düşüreceğiz

Türkiye Bankalar Birliği ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın, Bursa BTSO’da düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar ödül töreni sonrası 26 Aralık 2018’de, Fenerbahçe’nin eski 2. Başkanı Nihat Özdemir’e söylediği sözler gündem oldu.

Yeni ortaya çıkan görüntülerde Aydın, Özdemir’e “İnşallah Fenerbahçe’yi küme düşüreceğiz.” ifadelerini kullanıyor.

TARAFTARLAR TEPKİLİ

Fenerbahçeli taraftarlar, Aydın’a büyük tepki gösterdi. Hüseyin Aydın’ın ismi, TFF’nin tarihi proje olarak duyurduğu borçların yeniden yapılandırma projesinde de gündeme gelmişti.

ZİRAAT BANKASI’NDAN AÇIKLAMA

Ziraat Bankası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Genel Müdürümüzün güzide bir futbol takımımızla ilgili dost ortamında tamamen bir şakadan ibaret cümlesinin, dün akşamdan itibaren amacından saptırılarak bazı kesimlerce kullanıldığı görülmektedir. Hem Genel Müdürümüzün hem de Bankamızın Türk futboluna ve takımlarımıza verdiği değer, duyduğu saygı tartışma konusu yapılamaz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Ziraat Bankası’nın açıklamasında Fenerbahçe’nin adının geçmemesi, yine Fenerbahçe taraftarlarının tepkisine neden oldu.