YTÜ'de 'Millet bahçesi'ne milyonlarca lira ödenecek

İhale dosyasına göre, kampüsün bazı kısımlarında ağaç kesimleri de yapılacak. Ağaçların kesildiği bölgelere ise binalar inşa edilecek. Dosyadaki bilgilere göre, biyolojik gölet adı altında yapay gölet de yapılacak. Kampüs içerisine bilim parkı, süs havuzu ve bilim merkezi de inşa edilecek. 

YTÜ'de 'Millet bahçesi'ne milyonlarca lira ödenecek

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne millet bahçesi yapılması  için açılan ihaleyi kazanan şirkete ödenecek para belli oldu.

YTÜ Davutpaşa Kampüsüne yapılacak proje için 14 milyon 861 bin lira ödenecek. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 23 Haziran seçimlerinde duyurduğu millet bahçesi projelerine milyonlar harcanmaya devam ediliyor.

Davutpaşa Kampüsü içerisinde yapılacağı açıklanan millet bahçesi projesini kazanan şirkete 14 milyon 861 bin TL ödenecek.

BirGün’den İsmail Arı‘nın haberine göre, projeye ilişkin Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan ihale dosyasına göre, kampüsün bazı kısımlarında ağaç kesimleri de yapılacak. Ağaçların kesildiği bölgelere ise binalar inşa edilecek. Dosyadaki bilgilere göre, biyolojik gölet adı altında yapay gölet de yapılacak. Kampüs içerisine bilim parkı, süs havuzu ve bilim merkezi de inşa edilecek.

Öğrenciler kampüs içerisindeki ‘millet bahçesi’ girişimine tepki göstermişti: