Yıllar sonra açıkladı: Refah Partisi 1 milyon rüşvet teklif etmiş!

“Ankara’nın en zengin adamlarından biri beni evimde ziyaretime geldi” diyen Özden, ziyarette para teklifi yapıldığını söyledi.

Yıllar sonra açıkladı: Refah Partisi 1 milyon rüşvet teklif etmiş!

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Refah Partisi’nin kapatılması süreciyle ilgili kendisine para teklif edildiğini açıkladı.

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Yekta Güngör Özden, “Refah Partisi’nin kapatılmasıyla ilgili öteden beri ‘Refah Partisi dış güçlerin baskısıyla, talimatıyla kapatıldı’ şeklinde iddia dile getiriliyor. Ne dersiniz?” sorusuna “Hayır efendim. İnanır mısınız, bilmem bizler evimizde, özel yaşamımızda resmi işlerimizi konuşmayız, görüşmeyiz. Hiç kimsenin Refah Partisi ile ilgili bir önerisi, baskısı, etkisi olmadı. Bunu da inşallah yayınlarsınız…” yanıtını verdi.

“Ankara’nın en zengin adamlarından biri beni evimde ziyaretime geldi” diyen Özden, daha sonra o ilginç ziyareti şöyle aktardı:

“Sizi ziyaret etmek istiyorum’ dedi. ‘Buyurun’ dedim, eşiyle evime geldi. Benim rahmetli eşim çay yapmıştı… ‘Ağabey senin resim sergini görmek istiyorum’ dedi. İçeri geçtik. Dedi ki; ‘Ben buraya mahsus geldim. İsmini vermeyeceğim Refah Parti’li, Yekta Bey ne isterse vermeye hazırız, bir milyon bile, bu davayı halletsin’ dedi bana. Kendisine ‘derhal eşini alıp evini terk edeceksin’ dedim. Karısına ‘telefon geldi acele gideceğiz’ dedi ve hemen çıktı dışarı. Masadaki pastaları, çayı yarım bırakıp ayrıldılar.

– Bunu ilk kez mi dile getiriyorsunuz?

Evet, ilk kez söylüyorum.

– Kim bu işadamı?

Söyleyemem onu…”

“ANKARA’NIN MEŞHURLARINDAN BİRİSİ…”

“Tanınan bilinen bir işadamı mı?” sorusuna ise Özden şöyle yanıt verdi:

“Evet, meşhur birisi… Ankara’nın meşhurlarından birisi… Ben emekli olduktan 7 gün sonra parti kapatıldı. Benim zamanımda kapatılmadı. Ben yönetim aşamasında, dinleme aşamasında vardım. Karar aşamasında yoktum. Rahmetli Erbakan’ı ben dinledim, o oturumda vardım. Ben emekli olduktan 7 veya 8 gün sonra Anayasa Mahkemesi yeni başkan Ahmet Necdet Sezer’in yönetiminde kararını verdi.”