Yiğit Bulut Bahçeli için 'acilen' uyardı, sildi

Yiğit Bulut'un Bahçeli'nin tedavi gördüğü hastanenin sahibi Haberal'ı hedef alan paylaşımları MHP cephesini kızdırdı.

Yiğit Bulut Bahçeli için 'acilen' uyardı, sildi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, dün akşam saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili ilginç bir “uyarı”da bulundu.

Twitter hesabından “Bir noktanın da altını çizmeliyim” diyen Yiğit Bulut, paylaşımında, “2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! VE SONRASI YAŞANANLAR! Bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem… EĞER SAYIN BAHÇELİ hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!” ifadelerini kullandı.

“UYARDIM, ÇEKİLİYORDUM” DEDİ

Bulut devamında ise şunları yazdı:

“Neyse ben 2001’i bazıları gibi internetten okumadım! YAŞADIM! Uyarımı yaptım! Söyleyeceğimi söyledim! Gerekirse isim saat yıl yer olarak da açıklarım! SAYIN BAHÇELİ’ye sorun YİĞİT BULUT SİZİ SEVER Mİ DİYE! Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum! Hoşçalalın!”

Yiğit Bulut’un bu sözlerine Haberal’ın oğlu MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal’dan sert bir yanıt geldi. Bulut’a, “Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var” diyen Erkan Haberal devamında, “Adı yiğit olup kendisi yiğitlikten nasibini almamış zat beni engellemiş. Savcıları kaçak, hakimleri FETÖ üyeliğinden ceza yemiş kumpas kurucular senin ithamlarını didik didik ettikleri halde başaramadılar. Sahi sen hangi taraftasın” diye yüklendi.

“DUYUMUN MU VAR? VİSKİ Mİ FAZLA KAÇTI?

Yiğit Bulut’a bir sert yanıt da MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi. Bulut’a “Sen bu Ülkenin, hak etmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken, MEHMET HABERAL bu Ülkenin kendi imkanlarıyla yetişmiş BİLİM ADAMIDIR” diyen Enginyurt, “Yiğit Bulut, DEVLET BAHÇELİ; Başkent hastanesin de ilk gün sadece 3 saat tedavi gördü ve ayrıldı. Günler sonra, Bülent Ecevit benzetmesi yaparak Mehmet Haberal’ı neden hedef aldın? Duyumun mu var? Yoksa viski fazla mı kaçtı? Mehmet Haberal’la derdin nedir söyle? Laf ebeliği yapma” ifadelerini kullandı.

Bulut, MHP’li birçok üst düzey isimden gelmeye devam eden bu tepkilerden sonra iddiaya göre Saray’dan gelen uyarı üzerine sözkonusu paylaşımlarını kaldırdı.