Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan 'Erdoğan' övgüsü: Yerden göğe kadar haklı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasına ilişkin ''tarihi bir konuşma'' yorumunda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan 'Erdoğan' övgüsü: Yerden göğe kadar haklı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde Kültür Merkezi’nde partisinin İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Konuşmasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki konuşmasına değinen Erbakan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuşmasında yerden göğe kadar haklı olduğunu hatta az bile söylediğini Yeniden Refah Partisi olarak ifade ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Erbakan, Erdoğan’ın konuşmasına ilişkin şu sözlere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuşmasında yerden göğe kadar haklı olduğunu hatta az bile söylediğini Yeniden Refah Partisi olarak ifade ediyoruz. Bugüne kadar Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda böylesi bir konuşma, Türkiye adına katılan devlet adamları tarafından maalesef yapılmamıştı. En azından sözle de olsa zulme ve sömürüye karşı önemli bir duruş sergilemiş, zulme ve sömürüye karşı haklının, mazlumun, garibin yanında yer almış oldu.”

‘TÜRKİYE’Yİ EN YÜKSEK SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ’

Yeniden Refah Partisi’nin hedeflerine de değinen Erbakan, “Katma değerli üretim ve ihracat alanında Türkiye’yi en yüksek seviyelere taşıyacağız. Adil bir gelir ve servet paylaşımını sağlayacağız. Her türlü ekonomik sömürü ve suistimali ortadan kaldıracağız. Borç ve faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini hakim kılacağız. Biz kuvveti değil, iktidarı değil, şahısları değil, hakkı üstün tutan adalet mekanizmasını hayata geçireceğiz. Türkiye’de eğitim sistemini ve müfredat reformunu gerçekleştireceğiz. Bilimsel ve teknik kalitesi yüksek, aynı zamanda ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesiller yetiştireceğiz. Müslüman ülkelerin Türkiye başta olmak üzere ortak para birimi, ortak bankacılık ve finans sistemi, savunma sanayisi, havacılık ve uzay sanayisi alanlarında, yazılım ve yüksek teknoloji alanında aşı ve ilaç sanayisi alanında ortak çalışmalar yapmasını sağlayacağız. 57 Müslüman ülke olmak üzere bütün ezilen mazlum ülkelerin zulme ve sömürüye karşı ortak hareket etmelerini sağlayacak adımları atacağız” dedi.