Yeni atanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı: FETÖ'nün bitmesini bırakın, yeniden yapılanmaları var

"Bitmeyi bırakın yeniden yapılanmaları var ve biz bunu sonuna kadar kararlılıkla mücadelemizi devam ettireceğiz."

Yeni atanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı: FETÖ'nün bitmesini bırakın, yeniden yapılanmaları var

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü görevindeyken Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen İbrahim Kulular için veda yemeği düzenlendi.

Yemekte konuşan Kulular, ‘FETÖ’ konusunda mesajlar verirken “Ben daha önce FETÖ’nün terör ve istihbarat örgütü olduğunu ilk söyleyenlerdenim ve hala bu iddiamın peşindeyim. Bu örgüt, yurt dışında 132 ülkede hala faal, hala ticaret yapıyor, hala okulları açık, hala toplantılar yapıp ve en kötüsü de Türkiye aleyhinde kulis yapmaktadır. Bu nedenle böyle bir örgütün bitmesi an meselesi olamaz. Mücadelemizin sonuna kadar süreceğinden hiçbir şüpheniz olmasın. Sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Böyle bir örgütün, ülkenin bütün kollarına yayılmış, bütün sivil kuruluşlar dahil toplumda her yere yayılmış bir örgütle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

“YENİDEN ATAMIŞLAR”

Kulular, konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

“Geçen ay bildiğiniz gibi 6 aylık teknik ve fiziki takip sonucunda Kayseri’de FETÖ’nün yeniden yapılanmasını çökerttik. Burada yeniden il imamı, memur imamı, mühendis imamı ve ablalar atamışlar. Bu operasyonda büyük bölge imamı olarak adlandırdığımız 27 kişiyi aldık, 19’u tutuklandı ve diğerleri de adli kontrol aldılar. Bitmeyi bırakın yeniden yapılanmaları var ve biz bunu sonuna kadar kararlılıkla mücadelemizi devam ettireceğiz. Kriptolar dahil hepsine yönelik mücadelemizi devam ettireceğiz.”