Yeneroğlu AKP ile kavgaya başladı: 'Kardeşlik hukuku' ihlal edilmiş

AKP MKYK üyesiyken partiden istifa ettirilen Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından bir TV programında hedef alınınca yanıt verdi: "En büyük sorunumuz inkar. Herkes kendine yakışanı yapar."

Yeneroğlu AKP ile kavgaya başladı: 'Kardeşlik hukuku' ihlal edilmiş

AKP’den istifa ettirilen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, istifa açıklamasında, “Yaptığım eleştirilerin partimin çok büyük ekseriyetinin paylaştığına adım kadar eminim. Türkiye’nin geleceği noktasında AK Partili arkadaşlarımın endişelerimi paylaştığını biliyorum” demişti.

CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programında konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise Mustafa Yeneroğlu’nun istifasına ilişkin “Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Hele hele açıklamasında ‘Efendim ben demokratik olmayan bir ülkede yetişmiş bir insanım’ diyerek Almanya’dan Avrupa’dan bahsediyor. İslamafobinin, ırkçılığın yükseldiği bir dünya üzerinden Türkiye’nin demokrasisine kriter biçen bir akılla karşı karşıyayız. Bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür. Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz” değerlendirmesinde bulunmuştu.

“HAYROLA DİYE SORARLAR”

Mustafa Yeneroğlu, Ünal’ın sözlerine Twitter üzerinden cevap verdi. Yeneroğlu cevabında AKP’nin “harem”inin ihlal edildiğini, bunu yapanın kendisi olmadığını söyledi.

Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Herşeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir.

Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.” ifadelerini kullandı.