Yazar Dayanışma Derneği yola çıktı

Türkiye Yazarlar Sendikası Üyeleriyle Dayanışma Derneği (TYS DAYDER) kuruldu.

Yazar Dayanışma Derneği yola çıktı

Türkiye Yazarlar Sendikası Üyeleriyle Dayanışma Derneği (TYS DAYDER), yazarların yanında olmak ve onların kişisel haklarına ilişkin sorunlarını çözebilmek adına yola çıktıklarını duyurdu.

Dernek tarafından kuruluşlarına ilişkin yayımlanan açıklama şöyle:

”Türkiye Yazarlar Sendikası Üyeleriyle Dayanışma Derneği (TYS DAYDER) yazarların toplumsal yaşamlarında ve yazı dünyalarında doğabilecek sorunların çözümünde yazarların yanında olmak ve onların kişisel haklarına ilişkin sorunlarını çözebilmek için yola çıktı.

Geçtiğimiz günlerde kuruluşu tamamlanan dayanışma derneği, bu amaçlarının dışında yazarların toplumsal, ekonomik, sosyal haklarını geliştirme, hukuksal talepleriyle ilgili çalışmalar yapma amacını taşıyor.

Mustafa Köz başkanlığında Adnan Özyalçıner, Tahir Şilkan, Kamil Tekin Sürek, Tülay Ferah, Âba Müslim Çelik, Suna Aras, Nalan Çelik ve Ertan Mısırlı’dan oluşan geçici dernek yönetimi, bu amaçlar doğrultusunda kültürel, sosyal ve ekonomik çalışmalara başladı.

Geçici yönetim kurulu, kasım ayında yapacağı genel kuruluyla ilk yönetim organlarını seçecek ve çalışmalarını sürdürecek. İletişim için: 0533 663 13 35”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this