Yavaş'tan Gökçek için suç duyurusu: Kamu davası açılıp cezalandırılmalı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevinden istifa ettirilen eski başkan Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yavaş'tan Gökçek için suç duyurusu: Kamu davası açılıp cezalandırılmalı

Melih Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel yaşanan hastalıkları bu kirliliğe bağlamış ve konu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu.

Gökçek’in iddiaları hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti. Başkan Yavaş, Gökçek hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialarda bulunduğu” gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Mansur Yavaş, konu ile ilgili paylaşımları nedeniyle Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

SAĞLIK BAKANI ‘FARK YOK’ DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili sorular hakkında “İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel. En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.