VİDEO | Soylu'ya Trabzon'da protesto

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Her şey çok güzel olacak' sloganı atan kitlenin ortasında kaldı.

VİDEO | Soylu'ya Trabzon'da protesto

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Havalimanı’nda CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun gelişini bekleyen kitle tarafından protesto edildi.

İmamoğlu’nun Trabzon Havalimanı’na inmesinin beklendiği dakikalarda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uçağı iniş yaptı.

Havalimanın kapısından çıkan Soylu’yu görenler “Her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla protestoya başladı. Bu sırada kalabalık içerisinden biri Soylu’ya ‘Akıllı ol Soylu’ diye seslendi. Soylu’nun yanıtı ise “Artislik yapma! Tamam mı?’ şeklinde oldu.

İşte yerel 61 Saat kameralarının kaydettiği o görüntüler:

Soylu ve beraberindekiler havaalanından ayrılmasının ardından Atatürk Alanı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Buradaki konuşmasında, Trabzon’a gelirken havalimanı’nda üzücü bir olayla karşılaştığını söyleyen Bakan Soylu, protesto sırasında kendisine ‘akıllı ol’ diye seslenildiğini anlattı. Buna çok üzüldüğünü belirten Bakan Soylu, “Ben akıllı oluyorum. Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından değil Kato Dağı’ndan geldim. Allah şahittir, bizim hiçbir yanlışımız olmadı. Ülkenin aleyhine olabilecek bir noktayı kim ne kadar kuvvetli olursa olsun dünyanın hiçbir yerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin koyduğu iradeden geri adım atmadım. Hiç yakışık almayan ve ondan sonra sloganlarla beraber oradan bize nazire eder gibi bizi oradan gönderenleri kınıyorum. Ben Trabzon istismarcılığı hiç yapmadım, hiçbir zaman cıvıklık yapmadım. Hiçbir zaman birine Trabzon üzerinden bir istismar ortaya koymadım. Her türlü yaygarayı koparmaya çalışanlara dikkat ediniz. Bugün karşılaştığım bu manzaraya ben cevap vermekten yoksun adam değilim. Ama o provokasyona gelmem. Birileri düşündüler ki Süleyman Soylu’nun biraz zembereği kısa olur, ona laf söyleriz, oradan başka bir şey çıkartırız. Bunu kınıyorum, yanlış buluyorum, ayıplıyorum. Ben bu şehrin evladıyım. İstediğim zaman gelir, istediğim zaman gidebilme hakkına sahibim. Kimsenin beni engelleyebilme hakkı yoktur” dedi.

“BENİM ARKAMDA ERDOĞAN, ONLARIN ARKASINDA CANAN’LA SEZAİ…”

Türkiye’nin büyük fırtınalardan geçtiğini söyleyen Soylu, “İstanbul’un gücü üzerinden benim ülkemi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara ne olur fırsat vermeyin. Yüz de vermeyin, fırsat da vermeyin. Şehrimin istismarcılığını yapanların arkasına bir bakın. Bizim arkamızda Tayyip Erdoğan var, millet var, koskoca medeniyet var. Onun arkasında değerlerime, inancıma, ezanıma, namazına hakaret eden Canan var, Sezai var, Selahattin var, Kılıçdaroğlu var. Bir şeylerden korkuyorum. 23 Haziran’ı Türkiye’nin bir ideolojik kavgasının başlangıcı yapmalarından ürküyor ve endişe ediyorum. 23 Haziran’ı Türkiye’nin tam 4 yıl boyunca rahat bir nefes alabileceği bir zaman dilimi iken, bir siyasi çatışma ortamına getirmelerinden ürküyor ve korkuyorum. Bugün havalimanında ben yaşadım. Geçen gün Binali ağabeyimiz gittiği bir gösteride karşı karşıya kaldığı hakaretlerle yaşadı. Yıllardır bu senaryoları izliyoruz. Bu senaryolarda şu var. Ülkemizin yarınına ait ilerlemesini durdurmak için ülke değerlerini istismar etmeye çalışan bizi birbirine düşürmeye çalışan anlayış var. Buna gelmememiz lazım” diye konuştu.