VİDEO | Oğuz Haksever'in mikrofonu açık kalınca: Erdoğan'a isyan ederken yakalandı...

NTV canlı yayınında sesinin açık kaldığını farketmeyen Oğuz Haksever, eski halinden eser kalmayan Yassıada'yla ilgili Erdoğan'a isyan ederken yakalandı.

VİDEO | Oğuz Haksever'in mikrofonu açık kalınca: Erdoğan'a isyan ederken yakalandı...

Eski yeşil halinden tamamen uzaklaştırılarak ‘beton adası’ haline dönüştürüldüğü görüntüleri bir kez daha gündem olan Yassıada, NTV’de bir ‘canlı yayın’ kazasına neden oldu.

Kanalda, geçtiğimiz Cumartesi günü AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adayı ziyaretine ve yaptığı açıklamaya ilişkin haber yayınlandığı esnada sunucu Oğuz Haksever’in sesi yayına yansıdı.

Mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever’in, “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun…” dediği duyulurken, sesin yayına gittiğinin fark edilmesi üzerine mikrofonu apar topar kapatıldı.

Yandaşlığı tescilli Haksever’in canlı yayında ancak kazayla dile getirebileceği bu isyankar sözleri alay konusu oldu.

İşte o anlar:

OĞUZ HAKSEVER’DEN AÇIKLAMA: ‘OKUMUŞSUN’ DEMEDİM…

Olayın ortaya çıkması ve yapılan haberler üzerine Haksever’den “açıklama” geldi. Haksever, yayında “okumuşsun” değil “okumuşsunuz” dediğini ve tepkisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a değil projeyi hazırlayanlara olduğunu öne sürdü.

Haksever’in açıklaması şöyle:

“27 Mayıs 2019 günü 13.00 bülteni yayınında Yassıada’daki düzenlemelerle ilgili haberi sunduktan sonra, haber yayına girdiğinde Sayın Cumhurbaşkanı “Yassıada değil, yaslı ada”cümlesini sarf ettiği sırada, “Ne yaslı ada be, canına okumuşsun” şeklindeki sesim, üzerimdeki mikrofonlardan yayına girdi.

Buradaki kastıma açıklık getirmek zorunda hissediyorum.

Yassıada’daki düzenlemelerin, bence ‘Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını’ yansıtmadığı kanaatine sahibim.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken “…okumuşsunuz” dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, “okumuşsun” diye yayına çıkmıştır.

Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir.

Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum.

Saygılarımla”