VİDEO | İsmailağa tarikatı bu kez İstanbul'da birbirine girdi

AKP desteğiyle büyüyüp semiren İsmailağa Cemaati, bir kez daha "iç kavga"larıyla gündem oldu. İsmailağa Cemaati’ne mensup Fatih Medreseleri ve Kıyam-Der’in üyeleri arasında yine gerginlik yaşandı.

VİDEO | İsmailağa tarikatı bu kez İstanbul'da birbirine girdi

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ile İsmailağa İlim Hizmet ve Yaşatma Derneği arasında dava süreci yaşanıyor. İddiaya göre, dava sürecinde İsmailağa İlim Hizmet ve Yaşatma Derneği’ne tedbir kararı uygulandı. Bu karar uygulamak için de Beykoz’daki binaya polis eşliğinde yetkililer geldi.

OdaTV’nin haberine göre; Kıyam-Der Başkanı Mehmet Emin Demir’in de yanındakilerle, tedbir kararı alınan dernekle aynı binada bulunduğu iddia edilen Fatih Medreseleri Vakfı’nın genel merkez binasına girmek istediği öne sürülüyor. Bu sırada iki grup arasında sözlü tartışma ve itişme yaşandı.

İSMAİLAĞA’DAN İKİ GRUP ARASINDA KABE’DE KAVGA ÇIKMIŞTI

İsmailağa içindeki gruplar arasında birçok kez kavga yaşanmış, yaralananlar olmuştu. Daha önce Kıyam-Der ile Fatih Medreseleri arasında Mekke’de kavga çıkmış, 8 kişi yaralanmıştı. Dışişleri Bakanlığı’nın devreye girmesiyle durum yatıştırılmıştı. Fatih Medreseleri, Kıyam-Der grubunun kendilerine saldırdığı şeklinde açıklama yaparken; Kıyam-Der ise, Fatih Medreseleri’ni olaydan sorumlu tutmuştu.

Kıyam-Der, Cübbeli Ahmet’e yakınlığıyla bilinen İsmailağa içindeki bir grup. Öte yandan Fatih Medreseleri’nin de İsmailağa’dan kovulduğu ileri sürülüyor.

İşte o görüntüler: