VİDEO | Beşiktaş'ta patrondan çalışanlara 'Beni görünce ayağa kalkacaksınız' dayağı

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Meydan Beşiktaş adlı mekanın sahibi olan Şahin Şeker, burada çalışan kişilere "kendisini görünce ayağa kalmadıkları" gerekçesiyle saldırdı.

VİDEO | Beşiktaş'ta patrondan çalışanlara'Beni görünce ayağa kalkacaksınız' dayağı

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan ‘Meydan Beşiktaş’ta çalışan Gaye Akıl isimli kadın, mal sahibi Şahin Şeker’in kendisine ve bir erkek çalışana şiddet uyguladığını açıkladı ve olayın görüntülerini paylaştı.

Meydan Beşiktaş’ın mal sahibi Şahin Şeker’in, müşterilerin giriş yaptığı bölgede çalışan personellerini ‘Ben gelince neden ayağa kalkmadınız’ diyerek darbettiği belirtiliyor.

Görüntülerde Şeker’in kapı girişinde bulunan kadın ve erkeğe gelen bir süre sonra ardı ardına tokat attığı, engellenmediği ve saldırılarının daha sonra dışarıda da devam ettiği görülüyor.

“BİR İŞLEM YAPILMADI, KORKUYORUM…”

Gaye Akıl olaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul’un göbeğinde maruz kaldığım bir şiddet olayını paylaşmak istiyorum. Meydan Beşiktaş’ta yapılan bir konser için gişede bilet kontrolünde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve “beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz”diye bağırmaya başladı. İlk önce yanımdaki arkadaşım Enver’e tokat attı. Ardından bana dönüp ‘beni görünce ayağa kalkacaksınız’ diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım, “Özür dileriz, çalışıyorduk, sizi görmedik” dememle birlikte bana da tokat attı. Ne olduğunu anlamadan ard arda tokatlar savurmaya başladı. “Şahin Bey sakin olun sizi görmedim” dedim ancak vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya doğru yöneldim. Arkamdan parmağını bana doğru sallayarak “Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım” diye beni tehdit etti. Arkamı dönüp bakınca daha fazla sinirlendi ve saçımı tutup beni duvara çarptı, tekme attı. Sonra da beni iterek dışarıya attı. Olaylar sırasında oğlu Doğan Şeker ve otopark görevlileri de vardı. Ancak hiç biri yardım etmedi, sadece seyirci gibi izlediler. Olayların hemen akabinde karakola gittim. Görüntüleri verdim, darp raporu aldım. Karakoldan 15 gün ses çıkmayınca savcılığa gittim. Dilekçemi verdim ve görüntüleri elden teslim ettim. Ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen hala bir geri dönüş alamadım. 5 yıldır bağlı bulunduğum şirketim, bu yaşadıklarımdan sonra, benim mağduriyetimden dolayı, bütün yatırımlarına rağmen çıkma kararı aldılar. Benim yanımda oldukları için onlara da minnettarım. Şahin Şeker için 6 ay uzaklaşma kararı çıkarttırdım ancak savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana kötü bir şey yapmalarından korkuyorum.”