VİDEO | AKP ahlakı: Başkan, adayı için 'Hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız' dedi

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı adaylarına destek isteyen AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, bazı belediye başkan adaylarının hırsızlık yaptığını kabul ederek, “Hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız” dedi.

VİDEO | AKP ahlakı: Başkan, adayı için 'Hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız' dedi

AKP ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın seçim çalışması kapsamında Mersin’in Çamlıyayla İlçesinde konuşan AKP’li ilçe başkanı Mehmet Ali Yetiş, hakkında “hırsızlık” iddiaları bulunan belediye başkanı adaylarına destek isterken “Hırsız bizim hırsızımız” dedi.

6 Şubat Çarşamba günü partisinin ilçe başkanlığında bir konuşma yapan AKP İlçe Başkanı Yetiş, her türlü şaibeye karşın kendi adaylarının seçimleri kazanması gerektiğini söyledi.

Belediye başkanları ve adayları konusunda birçok iddianın gündeme geldiğini, ancak rakip partilerin kazanmaktansa kendi partilerinin seçimlerden galip ayrılması gerektiğini öne süren Yetiş, “Mevcut başkanımıza ‘hırsız’ diyen de oldu, ‘yanlış yapıyor’ diyen de oldu. Ben de diyorum ki ‘vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız.’ Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” ifadelerini kullandı.