VİDEO | Adana Seyhan'da bir kişi tartışan iki kişiyi önce uyardı sonra vurdu

Adana Seyhan'da alacak verecek meselesi yüzünden tartışan iki kişiyi yoldan geçen bir kişi önce tartışmamaları için uyardı, sonra ise tartışanlardan bir kişiyi vurdu.

VİDEO | Adana Seyhan'da bir kişi tartışan iki kişiyi önce uyardı sonra vurdu

Adana Seyhan’da alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan silahlı çatışma güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, olay 6 Ağustos Salı günü merkez Seyhan ilçesi, Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Bülent U. adlı kişi G.T. isimli kadından 10 bin lira borç para aldı ancak borcunu ödemedi. Bunun üzerine G.T. dayısının oğlu Ahmet U.’ya durumu anlatarak parasını almasını istedi. Ahmet U. da Bülent U.’yu bulup parayı istedi. Ancak ikili arasında tartışma çıktı. İki şahsı da tanıyan Arap Yaşar S. yanlarına gelerek “Neden kavga ediyorsunuz” diyerek tartışmaya dahil oldu. İki şahıs da olaya karışmamasını söyleyince Arap Yaşar S. önce Bülent U.’ya tokat attı ardından da Ahmet U.’nun üzerine yürüdü. Ahmet U. silah çekince Arap Yaşar S. de tabancasını çıkartıp Ahmet U.’ya ateş etti. Ahmet U. çenesinden yaralandı. Bu anlar ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olayın ardından Ahmet U. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Yaşar S.’yi olay yeri yakınlarında saklanırken yakalandı.

Emniyete getirilen Yaşar S. sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.