Üsküdar’da lüks sitede vurulan kişi, eski AKP'li milletvekilinin oğlu çıktı

Üsküdar'da lüks bir sitede, bir kişi silahla vurularak yaralandı. Yaralanan kişinin eski AKP'li milletvekili Gülseren Topuz'un oğlu Berk Topuz olduğu öğrenildi.

Üsküdar’da lüks sitede vurulan kişi, eski AKP'li milletvekilinin oğlu çıktı

Üsküdar’da bulunan lüks bir sitede saat 14.00 sıralarında silah sesleri duyan vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Olay yerine giden polis ekipleri, iddiaya göre eski AKP İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz ile Doktor Erkan Topuz’un oğlu doktor Berk Topuz’u silahla vurulmuş halde buldu. Yaralı şahıs ambulans ile Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

EVİNE SAHTE BOMBA GÖNDERTMİŞTİ

Öte yandan, Berk Topuz 2009 yılında yol verme kavgası sebebiyle Erkan B. isimli şahıs tarafından silahla vurularak yaralanmıştı. Bunun üzerine Topuz, kendisine polis koruması sağlamak için muayenehanesinde çalışan 3 kişi aracılığıyla Üsküdar Nakkaştepe’deki evine 2 adet sahte bomba düzeneği göndertmişti. Olayla ilgili soruşturma yürüten polis, sahte bomba düzeneklerini evine kendisinin gönderttiğini tespit etmiş ve Berk Topuz’u, şoförü Kasım Karabacak ve bir çalışanı ile birlikte gözaltına almıştı. Olay kapsamında gözaltına alınan Topuz ile Karabacak 2011 yılında tutuklanmıştı.

‘KAZA’ DENİLDİ

Eski İstanbul milletvekili Gülseren Topuz’un doktor oğlu Berk Topuz kendisini silahla yaraladı. Annesinin tabancasını temizlerken kazayla kendini vurduğu belirlendi

Gülseren Topuz ile İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz’un oğulları olan Berk Topuz (37), iddiaya göre Nakkaştepe’deki evlerinde silahla kendisini vurdu. Silah sesini duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kolundan yaralandığı öğrenilen Topuz, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olaya ilişkin soruşturma başlattı. İlk incelemede Berk Topuz’un, temizlediği sırada annesinin tabancasının kazayla patlaması sonucu yaralandığı tespit edildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.