Urfa'da canlı bomba yakalandı: Büyük bir şehirde eylem hazırlığındaydı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, büyük şehirlerin birinde eylem yapmaya hazırlanan canlı bombanın Urfa'da yakalandığını açıkladı.

Urfa'da canlı bomba yakalandı: Büyük bir şehirde eylem hazırlığındaydı

Katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li belediyelerdeki görevden alma ve kayyum ataması tartışmaları için kararın siyasi değil hukuki olduğu açıklaması açıklaması geldi.

Soylu, terör örgütü tarafından yapılması planlanan kanlı bir bombalama eyleminin de engellendiğini, “Önemli bir ilimize doğru giden bombayı bugün Şanlıurfa’da yakaladık” ifadeleriyle duyurdu.

Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle: “Mehmet Cavit Bilici, Sağlık İşleri Daire Başkanı diyor. Şurada Diyarbakır Belediyesi amblemi var, burada ayyıldızlı bayrak var. Türk Bayrağı’na tahammül etmeyeceksin, teröre batmış adamları belediyeye alacaksın. Terör örgütlerinin öldürülen teröristleri bayramda ananı, babanı ziyaret etmeden önce onları ziyaret edeceksin. Diyarbakır bizim manevi kültürümüzün, medeniyetimizin en renkli şehridir. Sahabeler var. İki tane peygamber var orada. Yanyana yatıyorlar. Böyle bir şehirde bir sahabe ismini, din büyüğünün ismini çıkaracaksın teröristin ismini koyacaksın. Biz yönetme yetkisini vatandaşın verdiği birisi olarak tamam siz bunları yapabilirsiniz diyeceksiniz.” Bakan Soylu açıklamasının devamında HDP’li belediyelerdeki görevden alma ve kayyım ataması için kararın siyasi değil hukuki olduğu iddiasında bulundu.

URFA’DA CANLI BOMBA YAKALANDI

Bakan Soylu açıklamalarının devamında operasyonlara değinerek, “Yarın barikat ve diğer olaylar olduğu zaman. Biz bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa’da yakaladık. Bundan bir hafta önce onun 4 katı büyüklüğündeki bombayı yakaladık. DEAŞ talimatını gruplarınızı küçülteceksiniz diyor. PKK’ya da talimat aynı, grupları küçülteceksiniz, vurkaç yapacaksınız, ekonomik, turistik şehirlerin merkezinde eylemler yapacaksınız. Biz bunlara imkan sağlarsak, iltisaklı, irtibatlılarına imkan sağlarsak Türkiye’nin geçmiş dönemde yaşadığını 23 bin 721 konut yaptık.” ifadelerini kullandı.