Üniversiteli gençlik SDT'lerde buluşuyor

TKH Gençliği'nin çağrısıyla üniversitelerde sosyalizmin tartışılması ve üretilmesi, bilim ve aydınlanmanın sesinin yükseltilmesi için toplanan Sosyalist Düşünce Toplulukları(SDT) yeni dönemde üniversiteli gençlikle buluşmaya hazırlanıyor.

Üniversiteli gençlik SDT'lerde buluşuyor

TKH Gençliği’nin çağrısıyla üniversitelerde sosyalizmin tartışılması ve üretilmesi, bilim ve aydınlanmanın sesinin yükseltilmesi için toplanan Sosyalist Düşünce Toplulukları(SDT) yeni dönemde üniversiteli gençlikle buluşmaya hazırlanıyor.

İlk buluşmalarını İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde yapacak olan SDT, önümüzdeki günlerde bir dizi il ve üniversitede de etkinliklerini gerçekleştirecek.

İSTANBUL’DA ALÂEDDİN ŞENEL’LE İNSANLIK TARİHİ PANELİ

Sosyalist Düşünce Toplulukları’nın İstanbul’daki etkinliği “İnsanlık Tarihi” konusuyla yapılacak. “İnsanlığın biyolojik ve kültürel evrimi, İlkel topluluklar ve devletin kökeni, Tarihin neresindeyiz?” alt başlıklarının konuşulacağı oturum Alâeddin Şenel’in katılımıyla gerçekleştirilecek. Üniversitelerde bilimsel yaklaşımın olabildiğince köreldiği bu dönemde insanlığın tarihini bilimsel yöntemler ışığında anlamlandırmak ayrıca önem taşıyor.

İzmir’de ise üniversiteli gençlik Sosyalist Düşünce Toplulukları tarafından düzenlenen “Kapitalizmin geleceksizliği, sosyalizmin güncelliği” panelinde yan yana gelecek.

Tepekule Kongre Merkezi’nde yapılacak olan panel TKH MK üyesi Hüsnü Atlıkan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Sosyalist Düşünce Toplulukları’nın bir diğer etkinliği ise “Uygarlık Tarihi” başlığında Koaceli’nde yapılacak.

“Uygarlık nedir? İnsanlık hangi evrelerden geçmiştir? Bugün tarihin neresindeyiz?” alt başlıklarının tartışılacağı etkinlik üniversiteli gençlikle buluşmaya hazırlanıyor.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this