Ümraniye'de şizofreni hastası genç, ailesini katletti: 4 ölü

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde babasıyla tartışan şizofreni hastası Emre Yaşar Hayal (26), babasını, annesini ve ağabeyini silahla vurduktan sonra 5. kattan atlayarak intihar etti.

Ümraniye'de şizofreni hastası genç, ailesini katletti: 4 ölü

Olay İstanbul Ümraniye’de bulunan Namık Kemal Mahallesi Köşk Sokak’ta dün saat 22.00 sıralarında meydana geldi.

Şizofreni hastası olduğu belirtilen 26 yaşındaki Emre Yaşar Hayal(26), müteahhitlik yapan babası İlyas Hüseyin Hayal ile tartışmaya başladı. Cinnet getirdiği iddia edilen Emre Yaşar Hayal, evde bulunan silahı alarak ilk olarak babasını vurdu.

Babasını vurduktan sonra, ağabeyi 31 yaşındaki Haluk Hayal’i de vuran Emre Yaşar Hayal, ardından annesi İncilay Hayal’in peşine düştü. Kendisini odaya kilitleyerek kurtulmak isteyen annesini hedef alan Emre Yaşar Hayal, odanın kapısını kırıp içeri girerek 55 yaşındaki İncilay Hayal’i de kafasından vurdu.

SİLAH TUTUKLUK YAPINCA HAYATTA KALDI

Annesini öldürdükten sonra 16 yaşındaki kardeşi Doğukan Yunus Hayal’in peşine düşen Emre Yaşar Hayal’in elindeki silah tutukluk yaptı. Doğukan Yunus Hayal bu sayede evden kaçmayı başardı.

Emre Yaşar Hayal, daha sonra 5. kattaki evlerinin balkonundan atlayarak intihar etti.

HASTANEYE KALDIRILAN BABA DA KURTARILAMADI

Silah seslerinin duyulmasının ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, anne İncilay Hayal, ağabeyi Haluk Hayal’in ile 5’inci kattan kedisini atan Emre Yaşar Hayal’in olay yerinde hayatlarını kaybettiklerini belirledi. Ağır yaralı olan baba İlyas Hüseyin Hayal ise hastaneye kaldırıldı.

Polis ekipleri ve savcılığın bölgedeki incelemesi sürüyor.