Uluhan Grup'a iflas kararı: Esenyurt’ta binlerce konut ‘yarım’ kaldı

Projeler tamamlanamadığı gibi çok sayıda daire de ikinci kişilere satıldı. Mağdurlar, kurdukları derneklerle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Uluhan Grup'a iflas kararı: Esenyurt’ta binlerce konut ‘yarım’ kaldı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde satışını yaptığı binlerce dairesi yarım kalan Uluhan Grup için mahkeme iflas kararı verdi.

Dokuz yıl önce temeli atılan projesini tamamlayamayan şirket için tasfiye süreci başladı. İflasına karar verilen şirketin 2 bine yakın daire ve dükkan inşa etme planı söz konusuydu.

Uluhan Grup’un ortağı Taha Aktülün için 2016 yılında 404 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Diken’den Ali Çiçek’in haberine göre; Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uluhan Grup Enerji İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şti. için iflas kararı verdi. İflas kararı 26 Haziran olarak kayıtlara yansıdı.

Ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre iflasına karar verilen şirket üç ortaklı görünüyor. 3 milyon TL sermayeli şirketin ortakları arasında Süleyman Demirhan, Taha Aktülün ve Mustafa Memiş yer alıyor. Demirhan ve Memiş yüzde 25’er, Aktülün ise yüzde 50 hissenin sahibiydi.

İflasına karar verilen Uluhan Grup iki büyük projeyle gündemdeydi. Biri Acunkent, diğeri ise Babil Kuleleri. Babil Kuleleri projesinde 1050 konut 151 de ticari birim bulunuyordu. Acunkent’te ise 670 konut 185 de ticari birimin yapılması planlanıyordu.

Ancak, projeler tamamlanamadığı gibi çok sayıda daire de ikinci kişilere satıldı. Mağdurlar, kurdukları derneklerle seslerini duyurmaya çalışıyor.