Ufuk Uras yerini buluyor

"Sayın Davutoğlu, lütfettiler kitaplarını imzaladılar. Sayın Davutoğlu’nun yakında Cambridge yayınlarından çıkacak yeni kitabını da ilgiyle bekliyoruz"

Ufuk Uras yerini buluyor

Bir dönem ÖDP’de Genel Başkanlık yapan, daha sonra ise BDP’den (HDP) milletvekili olan Ufuk Uras, yeni parti kurma hazırlığı içindeki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Uras, “Dün Sayın Ahmet Davutoğlu’yla ülkenin durumu ve olası senaryolar üzerine kapsamlı bir görüşme yaptık. 3 saate yakın görüşmemizin sonunda sayın Davutoğlu, lütfettiler kitaplarını imzaladılar. Sayın Davutoğlu’nun yakında Cambridge yayınlarından çıkacak yeni kitabını da ilgiyle bekliyoruz” dedi.

Ahmet Davutoğlu’nun ekibine yakınlığıyla bilinen Tarafsız Haber Ajansı‘nın haberine göre de, Ufuk Uras’la yapılan görüşmenin ardından Davutoğlu’na yakın kaynaklar, Uras’a bir teklifte bulunulmadığını, ancak çeşitli çevrelerle yeni kurulacak siyasi parti üzerine istişare yapıldığını söyledi. Sözkonusu kaynaklar, Uras ile de bu konuda görüşüldüğünü ifade etti.