'Tulumbanın suyu bitti, İş Bankası'nı Katarlılara satacaklar'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeniden İş Bankası çıkışı yapmasına ilişkin "Tulumbanın suyu bitmiş olmalı, İş Bankası'nı Varlık Fonu'na aktarmak için uğraşıyorlar" dedi.

'Tulumbanın suyu bitti, İş Bankası'nı Katarlılara satacaklar'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Meclis kararıyla Hazine’ye devredileceği açıklamasıyla ilgili olarak “Belli ki tulumbanın suyu tükendi. İş Bankası hisselerini Hazine’ye aktarmak istiyorlar oradan Varlık Fonu’na, oradan da Katarlılara” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li Erkek, CHP’nin İş Bankası hisselerine el konulmasının Anayasa’daki mülkiyet hakkına aykırı olduğunu ayrıca ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesine saygısızlık olduğunu vurgulayarak ‘Tam bir hukuksuzluk hali” dedi.

Erkek, “Belli ki tulumbanın suyu tükendi. İş Bankası hisselerini Hazine’ye aktarmak istiyorlar oradan Varlık Fonu’na, oradan da Katarlılara. Böylece çok yüksek faizli kredi alabilmek için İş Bankası’nı güvence yapmayı planlıyorlar. Biz buna karşı durmak için gereken her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this