TRT Genel Müdürü güldürmedi: İzlenmede en üst sıradayız, halkımız haberlerimizin hepsine güveniyor

Yaptığı yayıncılık ve haberleriyle A Haber'i aratmayacak şekilde AKP'nin borazanı haline gelen TRT'nin güvenilirliği için Genel Müdür Eren'den 'iddialı' bir yorum geldi.

TRT Genel Müdürü güldürmedi: İzlenmede en üst sıradayız, halkımız haberlerimizin hepsine güveniyor

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT’nin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Küresel Haber Forumu’nda konuştu.

TRT Haber’in 1 yılı aşkın süredir izlenme oranlarında en üst sırada yer aldığını öne süren Eren, “Halkımız, TRT’nin yaptığı haberlerin hepsine güveniyor. TRT olarak yapmaya çalıştığımız şey de gerçekten izleyicilerimize her zaman doğru haberi vermek, verdiğimiz her haberi kontrol etmek ve haberin içerisinde yanlış bilgi olmamasına son derece dikkat etmek. Günde yüzlerce, haftada binlerce yeni haber veriyoruz. Bu haberlerin hepsini kontrol etmek gerçekten çok güç” diye konuştu.

“Şu anda bir dönüşüm, alışma sürecindeyiz. Sosyal medya ve ana akım medyanın son 10 yıldır birbiriyle etkileşimi söz konusu.” diyen TRT Genel Müdürü, izleyicilere de “güvenilir haber kaynaklarını tespit etme” tavsiyesinde bulundu.

“SON YAŞANAN OLAYLARDA DA GÖRDÜK Kİ…”

Eren, konuşmasına devamla şunları söyledi:

“Bu yüzden de tekrar ana akım medya ve gazetecilik işin merkezine doğru geri gelmeye başladı. Bir ara tamamen habercilerden ziyade herkesin ürettiği haberler dolaşmaya başlamıştı. Son yaşanan olaylarda gördük ki haberci olmak, güvenilir haber kaynağı olmak çok önemli. İzleyicilerin yeniden haber kaynaklarını seçmesi ve bunların arasında güvenilir olanları belirleyip, onlardan gelen bilgilerin doğruluğu araştırılmış bilgi olduğuna ikna olduktan sonra kabul etmesi gerektiğine inanıyorum.”

2017’de TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna oturtulan İbrahim Eren’in, Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olduğu biliniyor.