TRT, Ferudun Niğdelioğlu’nun programına son verdi

Sosyal medyada Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarı Feridun Niğdelioğlu'na destek mesajları yazarken, TRT Spor'u eleştirdi.

TRT, Ferudun Niğdelioğlu’nun programına son verdi

TRT Spor, Ferudun Niğdelioğlu’nun programına son verdi. Niğdelioğlu’nun Galatasaray ile ilgili kullandığı ifadeler tartışma yaratmıştı.

TRT Spor yorumcusu Ferudun Niğdelioğlu’nun TRT ile ilişkisi kesildi.

Niğdelioğlu programda, Galatasaray’ın 22. şampiyonluğuyla ilgili “Galatasaray’ın her şeyi şaibeli” demişti. Programın sunucusu Erbatur Ergenekon’un ‘toparlama’ çabalarına rağmen sözlerini sürdüren Niğdelioğlu, “Galatasaray’ın bu sezonki şampiyonluğunda o kadar çok üst üste örtüşen şey var ki” ifadelerini kullanmıştı.

Süper Lig’te Galatasaray çıkışlı 9 teknik adamın takım yönettiğini söyleyen Niğdelioğlu, “Galatasaray koca sezonda bu maçlarda yalnızca 4 puan kaybetmiş” deyince programın sunucusu, “E olabilir Galatasaray iyi oynamıştır kazanmıştır” diye karşılık vermişti. Bunun ardından Niğdelioğlu da “Dimi öyle diyeceğiz tabi başka ne diyeceğiz ki” diyerek imalı bir çıkışta bulunmuştu.

Bu sözlere karşılık, Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu deli saçması sözleri sarf eden zat hukuk önünde hesap verecek. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” yazmıştı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise, TRT Spor muhabirlerinin Florya Metin Oktay Tesislerine girişini yasaklamıştı.

Yaşananlardan sonra Ferudun Niğdelioğlu, TRT Spor’daki programının sonlandırıldığını duyurdu.

Niğdelioğlu kişisel hesabından, “Bugün beni Spor daire başkanı sayın @mbugrasahin aradı. Programın yayından kaldırıldığını bildirdi. Yayıncı kuruluş maç özetlerini iki katına çıkardığı için 5-6 programı yayından kaldırdıklarını iletti. @trtspor ailesine 11 aylık birliktelik için minnettarım teşekkürler” yazdı.

Niğdelioğlu, ‘elimde VAR kayıtları var’ diyen Abdürrahim Albayrak’ı da eleştirmişti.

Sosyal medyada Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarı Feridun Niğdelioğlu’na destek mesajları yazarken, TRT Spor’u eleştirdi.