TKH'den Ovacık açıklaması: Lanetliyoruz!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) iki çocuğun hayatını kaybettiği patlama sonrası "Çocukların yaşamını yitirmesine neden olan bu gerçekliğe, her türden şiddete ve terör yöntemlerine bir kez daha lanet olsun diyoruz" dedi.

TKH'den Ovacık açıklaması: Lanetliyoruz!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Ovacık’ın Bilgeç Köyü kırsalında iki çocuğun hayvan otlattığı sırada meydana gelen patlama sonrası hayatını kaybetmesine ilişkin sert bir açıklama yayımladı.

“Lanetliyoruz” başlıklı açıklamada, “Çocukların yaşamını yitirmesine neden olan bu gerçekliğe, her türden şiddete ve terör yöntemlerine bir kez daha lanet olsun diyoruz.” denildi.

Açıklama şöyle:

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde iki küçük çocuğumuzun araziye yerleştirilen bir patlayıcı nedeniyle yaşamını yitirmesini lanetliyoruz.

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde iki küçük çocuğumuzun araziye yerleştirilen bir patlayıcı nedeniyle yaşamını yitirmesi, şiddetin, çatışmanın ve terörün yol açtığı yıkım ve acılara bir yenisini daha eklemiştir.

Çocukların yaşamını yitirmesine neden olan bu gerçekliğe, her türden şiddete ve terör yöntemlerine bir kez daha lanet olsun diyoruz.

Türkiye Komünist Hareketi
Genel Merkez