TKH yerel seçim kararını açıkladı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız komünist adaylarıyla katılacağını açıkladı.

TKH yerel seçim kararını açıkladı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız komünist adaylarıyla katılacağını açıkladı.

TKH açıklamasında “Partimiz, İstanbul, İzmir, Sakarya ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız komünist adaylarıyla katılacak, Dersim seçim çevresinde ise Dersim Demokratik Halk Dayanışması’nın komünist adaylarını destekleyecektir.” denildi.

“Halkımızı, haramilerin rant, ihale, yolsuzluk üzerine kurdukları yağma düzenine karşı tek devrimci seçeneği güçlendirmeye çağırıyoruz. Halkımız, yıllardır sahte umutlarla karşısına çıkan düzen muhalefetine mahkum değildir.” ifadeleri kullanılan açıklamada, halka “bağımsız komünist adaylara oy verme ve sosyalizm seçeneğini güçlendirme” çağrısı yapıldı.

Açıklama şöyle:

Yağma yok, sosyalizm var!

31 Mart yerel seçimlerine, başkanlık rejiminin hukuksuz, baskıcı ve gerici yönetimi altında ve halkın daha da yoksullaştığı ekonomik kriz koşullarında gidiliyor. Gericiliğin toplumu esir almaya çalıştığı, ekonomik politikaların tam boy emek düşmanlığına dönüştüğü, dış politikada artan işbirlikçiliğin bedellerinin ülkemiz için daha da ağırlaştığı, hukuksuzluğun, adaletsizliğin ve yozlaşmanın başat hale geldiği bir siyasal ortamda bir kez daha sandık başına gidiliyor.

Bütün kamusal hizmetlerin ticarileştirilmesiyle birlikte sermaye sınıfının daha da palazlandırıldığı, kamu kaynaklarının ihaleler yoluyla sermayeye peşkeş çekildiği, rant ekonomisi ile haramilerin saltanatını güçlendirdiği, kentlerin betona dönüştüğü, rüşvet ve yolsuzluğun artık bir işleyiş biçimi haline geldiği, taşeron sisteminin emekçileri köleleştirdiği yerel yönetimler gerçeği karşımızda durmaktadır.

17 yıllık AKP iktidarının siyaset, yargı, bürokrasi gibi alanlarda yaratmış olduğu yıkım ve tahribat, söz konusu yerel yönetimler olunca daha açık görülmektedir. Köprü, yol ve metro yapmakla övünen AKP iktidarı, aslında, 17 yıllık merkezi iktidarı ve daha uzun süredir elinde tuttuğu yerel yönetimleri boyunca, kentleri sermaye sınıfının yağmasına tam boy teslim etmiştir. Bu yağma düzeninden en fazla beslenen AKP ve MHP’nin gerici-faşist ittifakı olmakla beraber diğer düzen partileri de asla bu durumdan muaf değildir.

Piyasanın egemenliği sonlandırılmadan, rant politikaları ve ihaleler ile ülke kaynaklarının sermayeye aktarıldığı bu yağma düzeni değişmeden bu gidişin durdurulamayacağı bilinmelidir. Bugün bu düzeni karşıya almadan, sermayenin karşısına dikilmeden yapılan muhalefetin hiçbir karşılığı olamayacağı halkımız tarafından görülmelidir.

Ülkemizin ve emekçi halkımızın çıkarları yerine, sağın karşısına sağın çıkarıldığı, ranta kimin el koyacağının oylanacağı 31 Mart yerel seçimlerinin sonucu belli bir oyun olmasını engelleyecek tek şey, bu seçimi sağın sağla, yağmacının yağmacıyla yarışından çıkarmak olacaktır. 31 Mart yerel seçimlerinde emek düşmanı, gerici ve hukuksuz rejime ve bu rejimin dayandığı yağma düzenine karşı komünistler olarak meydanı düzen partilerine bırakmayacağız.

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız komünist adaylarıyla katılacaktır. Partimiz, İstanbul, İzmir, Sakarya ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız komünist adaylarıyla katılacak, Dersim seçim çevresinde ise Dersim Demokratik Halk Dayanışması’nın komünist adaylarını destekleyecektir.

Halkımızı, haramilerin rant, ihale, yolsuzluk üzerine kurdukları yağma düzenine karşı tek devrimci seçeneği güçlendirmeye çağırıyoruz.

Halkımız, yıllardır sahte umutlarla karşısına çıkan düzen muhalefetine mahkum değildir.

Halkımızı, bağımsız komünist adaylara oy vermeye, sosyalizmi seçeneğini güçlendirmeye çağırıyoruz.

Halkımızı “ezber bozmaya” çağırıyoruz!

Yağma yok, sosyalizm var!

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

25 Ocak 2018