TKH Soylu'yu hesap vermeye çağırdı: IŞİD Çankırı’ya nasıl gelebilir?

Dün ve bugün yapılan operasyonlarda IŞİD'in 'emir' düzeyinde yöneticilerinin yakalanması sonrası TKH'den yapılan açıklamada, "IŞİD’in ülkemizin iç kentlerine kadar gelip yerleşmesinin hesabı verilmelidir." denildi.

TKH Soylu'yu hesap vermeye çağırdı: IŞİD Çankırı’ya nasıl gelebilir?

Türkiye Komünist Hareketi’nin (TKH) halka seslendiği ‘Komünistler diyor ki’ açıklamalarının bugünkü (1 Kasım Cuma) konusu, son günlerde dikkat çeken IŞİD operasyonları oldu.

TKH açıklamasında dün Ankara’da, bugün Çankırı’da yapılan ve “emir” düzeyinde yöneticilerinin yakalandığı belirtilen operasyonlara dikkat çekildi, “Neden bu operasyonlar öncesinde değil de şimdi yapılmaktadır? IŞİD’in Ankara ve Çankırı’ya bile yerleşmesi, ülkemizde ciddi bir güvenlik sorunu olduğunu göstermektedir.” denildi.

TKH açıklaması şöyle:

“Daha dün başkentin göbeğinde IŞİD evleri basıldı, bugün de Çankırı’da IŞİD’in emir düzeyinde yöneticileri yakalandı.

IŞİD’in gerçekleştirdiği ve üzerinden yıllar geçen Gar, Reina, Havalimanı ve Suruç katliamları ortadayken

Daha dün başkentin göbeğinde IŞİD evleri basıldı, bugün de Çankırı’da IŞİD’in emir düzeyinde yöneticileri yakalandı.

Ankara Gar, Reina, Havalimanı, Suruç katliamlarının acısı ortadayken eli kanlı cani cihatçı örgütün ülkemizin kentlerine yerleşmesinin nasıl bir açıklaması olabilir? IŞİD’in ülkemizin iç kentlerine kadar gelip yerleşmesinin hesabı verilmelidir.

Ülkemizin sınırları delik deşik midir? Öncesinde önlem alınamayacak kadar güvenlik zaafiyeti mi vardır? Neden bu operasyonlar öncesinde değil de şimdi yapılmaktadır?

IŞİD’in Ankara ve Çankırı’ya bile yerleşmesi, ülkemizde ciddi bir güvenlik sorunu olduğunu göstermektedir.

Bunun sorumlusu AKP iktidarının mezhepçi dış politikasıdır! İçişleri Bakanı hesap vermelidir!”