TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler Denizleri andı

TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler, Denizleri mezarları başında andı.

TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler Denizleri andı

TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler, Denizleri idam edilişlerinin 47. yılında mezarları başında andı.

Karşıyaka Mezarlığı’nda buluşan TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler, 47 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve avukatları Halit Çelenk’i mezarları başında andı. Anmada TKH Gençliği ve Sosyalist Liseliler “Bağımsız, Sosyalist Türkiye” sözünü bir kez daha yineledi:

“1972’den bu yana her 6 Mayıs’ta olduğu gibi, sosyalizm mücadelesinin simgelerinden olan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’a verdiğimiz “Bağımsız, Sosyalist Türkiye” sözünü bir kez daha yineliyoruz.

Birilerinin unuttuğu sosyalizm mücadelesinin kırmızı çizgisi olan anti emperyalist mücadeleyi, TKH Gençliği olarak yükselteceğimizi ilan ediyoruz!

Türkiye’de sosyalizm mücadelesinde önemli bir sayfa açmış 3 fidana borcumuz; ülkemizde sosyalist devrimin parçası yeni bir komünist kuşak yaratmak olacaktır.

Sosyalizm uğruna, “Okumuş gençlik, emekçi ‎halkına sorumludur” şiarıyla gözünü kırpmadan ölüme koşmuş ve mücadele etmiş tüm devrimcilere TKH Gençliği olarak söz veriyoruz: Bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz!

‎Selam olsun 6. filoyu denize dökenlere!

‎Selam olsun “Tam Bağımsız, Sosyalist Türkiye!”