TKH Gençliği: Feyzioğlu, Marmara Üniversitesi'nden defol

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun ''Yargı Reformu''nu konuşmak üzere Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne gelmesine komünist gençlerden tepki geldi.

TKH Gençliği: Feyzioğlu, Marmara Üniversitesi'nden defol

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ”Yargı Reformu Strateji Belgesi”ni konuşmak üzere yarın  Marmara Üniversitesi’ne gelmesine Türkiye Komünist Hareketi Gençliği’nden tepki geldi. Yapılan açıklamada ” ‘Yargı Reformu’nun,  yeni sermaye rejiminin ayakları üzerine oturultulması çabasının ürünü olduğu” vurgulanırken ”İktidarın her türlü gerici ve piyasacı politikasına onay veren Feyzioğlu’nun bu ülkenin aydınlık yüzü üniversite öğrencilerine bir şey anlatmaya hakkı yoktur. Kadın katillerinin avukatlığına soyunanların gençliğe edeceği söz, yok hükmündedir.” denildi.

TKH Gençliği’nden yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle:

Feyzioğlu Dışarı Gençliğin Bunlara Karnı Tok!

Baroların çoğunluğunun, meşru bir şekilde yaptığı olağanüstü genel kurul çağrısına kulak asmayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Marmara Üniversitesi’ne “Yargı Refomu Strateji Belgesi”ni konuşmak için gelecekmiş. AKP’nin kurduğu gerici sermaye rejiminin kurumsallaşması anlamına gelen “Yargı Reformu” meselesinin “ileri bir adım”mış gibi sunulmasına ilerici, yurtsever, devrimci öğrencilerin sessiz kalması beklenemez.

Beklenemez çünkü AKP’nin FETÖ, liberaller, emperyalizm ittifakı ile “vesayet rejimini” yıkıyoruz söylemi tutturarak daha gerici, baskıcı bir sermaye rejimi kurmasına yargı eliyle yürütülen özel davaların büyük etken olduğu gerçeği ortadadır. Bu gerçek ortadayken “yargı reformu stratejisi” önerisinin amacı da yeni rejimin ayakları üzerine oturtulması arayışının ürünü olacaktır.

Hukuk fakültelerine ilahiyatçıların dekan ve gerici “akademisyenlerin” öğretim görevlisi olarak atandığı, eğitimin piyasalaştırıldığı ve dinselleştirildiği gerçeği ortadayken “Proje, hukuk fakültesi mezunlarının büyük sayılarla komiser muavinliği görevine alınmasıdır. Çünkü her hukuk fakültesi mezununun artık avukat olması şart değildir.” diyen Metin Feyzioğlu bu saptamanın altında yapan politikalara ses edemeyecektir.

Geldiği Marmara Üniversitesi’nin 29 Mayıs 2023’te “külliye” olacağı garabetini onaylamaktadır Feyzioğlu.

İktidarın her türlü gerici ve piyasacı politikasına onay veren Feyzioğlu’nun bu ülkenin aydınlık yüzü üniversite öğrencilerine bir şey anlatmaya hakkı yoktur. Kadın katillerinin avukatlığına soyunanların gençliğe edeceği söz, yok hükmündedir.

Marmara Üniversitesi’nde ilerici, yurtsever, devrimci öğrenciler bu etkinliğe itibar etmeyecektir.

Gençliğe çağrımızdır: Tüm bu uygulamalara karşı üniversitelere sinen yılgınlık halinden çıkılmalı, örgütlü bir mücadeleye katılım sağlanmalıdır!

Marmara Üniversitesi TKH Gençliği