TKH Cargill işçileriyle dayanışmaya, ABD tekelinin kapısına dayanmaya çağırıyor

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) İl Örgütü, 17 Nisan'da direnişlerinin 1. yılına girecek olan Cargill işçilerinin şirketin Ataşehir'deki genel merkezi önünde yapacağı basın açıklamasına destek olmaya çağırdı.

TKH Cargill işçileriyle dayanışmaya, ABD tekelinin kapısına dayanmaya çağırıyor

Bursa Orhangazi’de kurulu bulunan ABD’li gıda tekeli Cargill’in fabrikasında Tekgıda-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan işçiler, direnişlerinin birinci yılında şirketin İstanbul Ataşehir’deki genel merkezi önünde bir basın açıklaması düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) İl Örgütü’nün yaptığı açıklamada, parti üyelerini direnen Cargill işçilerinin düzenleyeceği basın açıklamasında yanlarında olmaya davet ederken “Emekten yana dostlarımızı Cargill işçilerini sesine ses katmaya, yapılacak basın açıklamasına güç vermeye davet ediyoruz.” denildi.

“Direnen Cargill işçilerinin yanındayız!” başlıklı açıklama şöyle:

Emperyalist şeker tekeli Cargill’in Bursa’daki fabrikasında çalışırken haksız bir şekilde işten atılan Cargill işçileri Türkiye işçi sınıfının onurlu mücadele sayfalarında yerini almıştır.

Direnişlerini 365 gündür aralıksız sürdüren direnişçi işçi kardeşlerimiz ülkemizdeki sermaye düzenine ve emperyalist barbarlığa kafa tutmanın önemli bir sembolüdür.

Tek Gıda İş Sendikası’na üye olan ve sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek işten atılan Cargill işçileri, 17 Nisan Çarşamba günü direnişlerinin birinci yılında Cargill Şirketi’nin İstanbul’daki Genel Merkezi önünde seslerini bir kere daha yükseltecektir.

Türkiye Komünist Hareketi İstanbul İl Örgütü olarak parti üyelerimizi ve emekten yana dostlarımızı Cargill işçilerini sesine ses katmaya, yapılacak basın açıklamasına güç vermeye davet ediyoruz.

Yer: İstanbul Ataşehir Palladium Tower önü
Tarih: 17 Nisan 2019 Çarşamba
Saat: 14:00