Tel Abyad'da bombalı saldırı

Suriye'nin Tel Abyad kentinde bombalı saldırı düzenlendi.

Tel Abyad'da bombalı saldırı

Suriye’nin Tel Abyad kentinde, bomba yüklü araçla pazar yerine düzenlenen saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Büyük gürültüyle meydana gelen ve Akçakale’den de duyulan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. 13 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda yaralananlar ambulanslarla Akçakale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada saldırıda ilk verilere göre 13 sivilin hayatını kaybettiği, 20 civarında sivilin ise yaralandığı açıklandı.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

”Barış Pınarı Harekât Bölgesinde Telabyad merkezinde herşeyin güzelleştiği, normalleştiği bir ortamda, buna tahammül edemeyen PKK / YPG’li alçaklar tarafından Telabyad merkezinde masum insanların alışveriş yaptığı pazar yerinde, bir bombalı aracın patlatılması sonucunda ilk verilere göre 13 sivil hayatını kaybetmiş, 20 civarında sivil yaralanmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı neticesinde evlerine ve topraklarına geri dönebilen Tel Abyadlı masum sivillere yönelik bombalı terör saldırısı yapan eli kanlı PKK/YPG’li teröristlerin bu insanlık dışı saldırısını en sert şekilde kınıyor ve tüm ülkeleri bu acımasız terör örgütüne karşı tavır almaya davet ediyoruz.

Saldırıda hayatını kaybeden Suriyeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”