Tarkan'dan Kaz Dağları tepkisi: Bu ne para hırsıdır, halkınıza ihanet etmeyin artık...

Tarkan maden yağmasına böyle tepki gösterdi: "Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?"

Tarkan'dan Kaz Dağları tepkisi: Bu ne para hırsıdır, halkınıza ihanet etmeyin artık...

Kaz Dağları’nda Kanadalı şirket Alamos Gold’un altın madeni için yarattığı doğa katliamına şarkıcı Tarkan Tevetoğlu’ndan da tepki geldi.

Sosyal medya hesabından Kaz Dağları’ndaki kıyımın bir fotoğrafını paylaşan Tarkan, “Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?” dedi.

Yaşananlara ‘artık yeter’ diyen Tevetoğlu, “Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bir elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” ifadelerini kullandı.