Tarkan: Gün gibi doğdunuz İstanbul'a

Ünlü sanatçı Tarkan’ın Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

Tarkan: Gün gibi doğdunuz İstanbul'a

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Tarkan’ın Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserine gitti.

Konserde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer de yerini aldı. İmamoğlu ve Soyer, konser öncesinde Tarkan ile sahne arkasında bir araya geldi.

İmamoğlu, Tarkan’ın, “Yağmurlu hava, sizinle güneş gibi doğacak” sözlerine, “Estağfurullah. Siz doğacaksınız, bizi ısıtacaksınız. Çok iyi gördüm sizi” yanıtını verdi. Tarkan da İmamoğlu’na, “Konserler çok iyi gidiyor. Siz de iyisiniz” diye yanıt verdi. Tarkan, İmamoğlu ve Soyer ile fotoğraf çektirdikten sonra sahne hazırlıkları için kulise döndü.

Gazeteciler, konser öncesinde İmamoğlu’na, Tarkan ile ilgili görüşlerini sordu. İmamoğlu, bu soruya, “Tarkan’ı, ilk çıktığı günden beri takip ediyoruz, neticede 90’ların başıydı. Eşimle beraber dinliyoruz. Daha özel anları var bizim için ama onlara girmeyeceğim” yanıtını verdi. İmamoğlu, “Tarkan bir doğa aşığı. Birlikte bir proje olur mu” sorusuna ise, “Neden olmasın. Tarkan gibi sanatçılarla her şey güzel olur” yanıtını verdi.

Tarkan sahnede, kendisini izlemeye gelen İmamoğlu ve Soyer’e teşekkür etti.

Soyer’in İzmir için çok güzel şeyler yapacağına inandığını belirten Tarkan, İmamoğlu için de “Güler yüzünüzle, samimiyetinizle, sahiciliğinizle gün gibi doğdunuz İstanbul’a. İnşallah çok güzel şeyler yapacaksınız. İnanıyoruz. Yanınızdayız. Sizi seviyoruz. Onurlandırdınız bu gece konserime gelerek” ifadelerini kullandı.