Taraftar kazandı: Orhan Ak istifa etti!

'FETÖ' yapılanması içerisinde yer aldığı belirtilen Orhan Ak, göreve gelmesinden itibaren Beşiktaş taraftarları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Taraftar kazandı: Orhan Ak istifa etti!

Son olarak ligin ilk haftasında Sivasspor deplasmanında oynanan maçta da Orhan Ak, protesto edilmişti.

Yaşanan sürecin ardından Orhan Ak, Beşiktaş’taki görevinden istifa etti.

Posta gazetesi yazarı ve Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi Candaş Tolga Işık, Orhan Ak’ın kendisini arayarak istifa ettiğini duyurdu.

Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Orhan Ak aradı az önce “Üçüncü ve son kez istifa ediyorum. Birazdan yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyuracağım” dedi.

İşte Orhan Ak’ın yaptığı açıklama:

“Büyük Beşiktaş camiasının dikkatine” diye başlayan açıklamada, “Bugün itibarıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübündeki görevimden istifa ediyorum. Geldiğimiz ilk günden beri kader birlikteliği yaptığım hocam Sayın Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş Futbol Kulübünün menfaatleri doğrultusunda çalışarak kulübümüzü şampiyonluğa ulaştırmayı hedefledik.” ifadeleri yer aldı.

“Bu süreçte malum olduğu üzere sosyal medyada bazı taraftarlarımızdan gelen istifa çağrılarını yakından takip ettim.” ifadesini kullanan Orhan Ak, şunları kaydetti:

“Bu olumsuzluğa istinaden kulübümü, başkanımızı ve hocamızı zor durumda bırakmamak adına takımımızdaki görevi bırakmak için birkaç kez hocamıza danıştım. Bu talebime karşın hocamızın isteği doğrultusunda, ‘üzerimdeki büyük hatırına istinaden’ kulübümüzdeki görevime devam ettim. Bundan dört sene öncesinde yaşanan tamamen şahsi bir reaksiyonun, tüm Beşiktaş taraftarına gösterilmiş bir tepki gibi yansıtılması üzerine özür açıklamasında da bulundum.”

Orhan Ak, açıklamasında daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Şu bilinmelidir ki ben bulunduğum yere hiçbir zaman bir yük olmak istemem. Ailemden sonra vazgeçemediğim tek tutkum olan futbolda amacım görevimi en doğru biçimde yerine getirmek. Kariyerimin bundan sonraki bölümünde de, bugüne kadar sahip olduğum tüm başarı ve güzel anıları borçlu olduğum bu güzel oyuna ve ülke futboluna yararlı olabilmek için var gücümle çalışacağım. Hayatta yaşadığım olumsuz durumlara her zaman ‘her şeyde bir hayır vardır’ felsefesi ile yaklaştığım için taraftarımıza herhangi bir kırgınlık duymuyorum. Yaşanan bu süreçte sokakta, tribünde, dışarıda bana destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ta çalıştığım iki ayı her zaman güzel anılarla hatırlayacağımı tüm samimiyetimle söyleyebilirim. 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nda başta kulübümüze olmak üzere, Başkanımız Sayın Fikret Orman’a, hocamız Abdullah Avcı ve ekibine başarılar dilerim.”

“PIRLANTA GİBİ ÇOCUK”

Beşiktaş’ın Avusturya kampında Orhan Ak hakkında konuşan Fikret Orman ”Orhan Ak pırlanta gibi bir çocuk. Ne için çalışıyor? Beşiktaş için çalışıyor. Başka kulüplerde de oldu? Bu mevzu kapanacak yarın başka bir mevzu açacaklar.” demişti.