Tanrı Dağı'nda uluyan MHP'li vekil Enginyurt sıradaki hedefini açıkladı

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Tanrı Dağı'nda 'uluması'na ilişkin açıklamada bulunarak sıradaki hedefini duyurdu.

Tanrı Dağı'nda uluyan MHP'li vekil Enginyurt sıradaki hedefini açıkladı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Kırgızistan’daki Tanrı Dağları’nda ‘ulurken’ çektiği ve paylaştığı videosu sosyal medyada alay konusu olmuştu. Enginyurt, sıradaki hedefinin Hira Dağı’nda ulumak olduğunu açıkladı.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’a konuşan Enginyurt, “Tanrı Dağlarına gittiğinizde çektiğiniz uluma videosu çok konuşuldu. Devlet Bahçeli’nin bir yorumu oldu mu?” sorusunu şu sözlerle yanıtladı:

“Ben on üç yaşında ülkücü oldum. İlk ülkü ocaklarına gittiğimde ‘Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman’ız’ sloganını gördüğümde, Türk olmanın Tanrı Dağı kadar yüce bir şey, Müslüman olmanın da Hira Dağı gibi duygu olduğunu bilerek büyüdüm. Hep oraya gitmek ve Bozkurt uluması yapmak gibi bir hayalim vardı. İkinci hayalim de Hira Dağı’na gidip tekbir getirmekti. Sıra Hira Dağı’nda…”

‘BOZKURT ULUMASINI KÖPEK HAVLAMASI SANAN ZAVALLILAR’

”Ama maalesef Tanrı Dağı’na gittiğimde Bozkurtla köpek havlamasını karıştıranların gadrine uğradım. Bozkurt ulumasını köpek havlaması zanneden çok zavallı var bu ülkede. Dolayısıyla bunların eleştirilerine maruz kaldım. Bursasporlulara timsah yürüyüşü yapıyorlar diye timsah mı diyeceğiz? Bu nasıl bir şey? Neyi savunduğunu ve eleştirdiğini bilmeyen garip bir milletiz. Gezi eylemlerinde ayı postuna girenler vardı. Ayı mı diyeceğiz? İnsanın bir hayvanı sevmiş olmasının sakıncası nedir? Ulumanın eleştirilecek ne yanı var? Genel Başkan’ımız bana özel bir şey söylemedi.”