Talat Atilla'dan açıklama: Kaynağım CHP'li

Rahmi Turan'ın haber kaynağı olarak açıkladığı Talat Atilla 20 dk sonra ayrıntıları yazacağım dedi...

Talat Atilla'dan açıklama: Kaynağım CHP'li

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray’a yakın bir kaynağı adres göstererek CHP’nin önemli bir isminin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Erdoğan’ın bu kişiye CHP Genel Başkanı olması konusunda destek verebileceğini söylediğini öne sürmüştü.

Turan, önce “kaynağının güvenliği” nedeniyle açıklayamayacağını söylediği sözkonusu ismin Muharrem ince olduğunu açıklamıştı

Turan haber kaynağını açıklamayacağını söylese de. Kaynağı olduğu iddia edilen Talat Atilla’nın Turan’ın haber kaynağı ben değilim açıklaması üzerine Odatv’ye “20 yıldır tanıdığım, inandığım ve güvendiğim Talat Atilla kardeşimin durup dururken, ‘Rahmi Turan’ın verdiği haberin kaynağı ben değilim’ diye açıklama yapmasını çok garip buldum, ayıpladım, gücendim. Ben bu konuda açıklama yaparken haber kaynağımın adını sürekli gizledim. Hatta TV programlarında bana o kadar sormalarına rağmen cevap bile vermedim. Mesleki ahlakım gereği haber kaynağımın adını söylemedim, bu konuda hassasiyet gösterdim. Ancak Talat Atilla’nın açıklaması beni çok üzdü. Bu açıklamayı yapmak zorunda bıraktı. Haber kaynağım kesinlikle Talat Atilla’dır.” diye açıklama yapmıştı.

20 DAKİKA SONRA TÜM AYRINTILARI YAZACAĞIM

Yaşananlardan sonra Rahmi Turan ya da kendisinin değil Kılıçdaroğlu’nun sorumlu tutulması gerektiğini iddia eden Atilla sosyal medya hesabından önce ,”Olay doğru, ismi açıklayamam ” diyen Kilicdaroglu’na “Açıklamama lüksünüz yok. ” denmesi gerekirken, hedef şaşırtarak Rahmi Turan’a ve haber kaynağına yüklenilmesi traji komik bir akıl tutulması..” dediği bir ileti yayınladı. Bir süre sonra ise “20 dakika sonra tüm ayrıntıları yazacağım…” dedi.

 

 

“TURAN’I KORUMAK İÇİN” BENİM DEMEMİŞ

Atilla: Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim”

HABERİ KILIÇDAROĞLU’NA DOĞRULATTIM

Atilla: Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim… Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.

DÜNDAR,”CHP’Yİ DİZAYN EDİYOR ” DERLER

Atilla: konuyu gazeteci Uğur Dündar’a anlattığını Dündar’ın “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.

ATİLLA’DA TOPU TACA ATTI

Haberin kaynağına ilişkin Atilla yazısında şu ifadeleri kullandı : Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li… Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu..

Atilla’nın , “Yanıt veriyorum!” başlıklı yazısının  tamamı şöyle:

“Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim” Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi. Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim… Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.

Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan

Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.

Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.

“Tamam, yazarım” dedi. Ve bilgileri gönderdim. Şimdi geleyim bu habere…

1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

2.Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Auidi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı.

Tüm bunlar bilgi olarak geldi.

Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı.

Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye…

Ne CHP’ye…

Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

Gelelim haber kaynaklığı meselesine…

Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…

Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu..

Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım.

“Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi.

Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum…”