Tahliye olan Alparslan Kuytul'dan teşekkür mektubu

Kuytul'un teşekkür mektubunda Saadet Partisi ile CHP'li isimler de yer aldı.

Tahliye olan Alparslan Kuytul'dan teşekkür mektubu

Hapisten tahliye olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, bir teşekkür metni yayımladı. Kuytul’un teşekkür mektubunda Saadet Partisi ile CHP’li isimler de yer aldı.

Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik soruşturma kapsamında haklarında 5 ayrı suçtan 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istenen, Furkan Vakfı kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 45 sanık hakkında tahliye kararı verilmişti.

Yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliye edilen Kuytul, internet sitesinden 30 Ocak 2018 tarihindeki tutukluluğundan itibaren kendisine destek verdiğini söylediği isimlere tek tek teşekkür etti.

Kuytul, Saadet Partisi’ne ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na özellikle teşekkür ederken; CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ile Mehmet Bekaroğlu’na da teşekkürlerini iletti.

Kuytul, basın ve medyadan ise Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete ile TV5’e, T24’e, Gazete Duvar’a, gazeteci İsmail Saymaz’a, gazeteci Ruşan Çakır ve Medyascope ekibine teşekkür etti.

O teşekkür mektubu şöyle: