Taciz şüphelisi linçten kaçıp dereye atladı

Sakarya'da parkın içerisinden geçen kadına sözlü tacizde bulunan şahıs, çevredekiler tarafından linç edilmemek için dereye atladı.

Taciz şüphelisi linçten kaçıp dereye atladı

Sakarya Çark Deresi Mevkii’nde sabah saatlerinde veteriner hekimliği stajı yaptığı iş yerine gitmek için evden çıkan S.A.’ya (25) kent park civarına geldiğinde Y.T. (56) sözlü tacizde bulundu.

İddiaya göre Y.T.’nin “İzmit’e götüreyim mi?” dediği S.A., çığlık atıp, babasını aradı. Hemen kızının yanına gelen baba ve çevredeki vatandaşlar, Y.T.’yi dövmeye başladı. Y.T., kalabalıktan Çark Deresi’ne atlayarak, kaçtı.

Kent Park’tan geçen Çark Deresi kenarında bilinci kapalı ve baygın halde yerde yatan Y.T.’yi gören diğer vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Y.T. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Konu ile ilgili inceleme başlatıldı.

“NUMARA YAPMIŞ”

Sözlü tacize uğradığını söyleyen S.A. “Sabah staj yaptığım İzmit’e gitmek için evden çıktım. Kent Park Çark Deresi kenarında bankta oturan yaşlı adam, yanından geçerken bana seslenerek ‘Seni İzmit’e götüreyim mi?’ dedi. Ben de 1.5 aydır İzmit’e staja gidiyorum, veteriner hekimlik okuyorum. ‘Anlamadım’, diyerek. ‘Sen beni takip mi ediyorsun’ diye bağırdım. ‘Polisi, babamı arayacağım’ dedim. Çevredeki vatandaşlar, şahsı yakaladı ve dövmeye başladı. Babam da gelince dövmeye başladı. Şahıs dayak yememek için kendini derenin içine attı. Polisler gelince derenin kenarına çıkarak, bayılmış numarası yaptı. Hastaneden de bilgi aldık. Sağlık durumunda bir şey yokmuş, numara yapmış. Kendisinden şikayetçi oldum.” dedi.