Suriyeli çocuğa cinsel saldırı şüphelisi ev sahibi tutuklandı

Arnavutköy'de 14 yaşındaki Suriyeli bir kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı.

Suriyeli çocuğa cinsel saldırı şüphelisi ev sahibi tutuklandı

Olay, Arnavutköy Atatürk Mahallesinde yaşandı. Bir yardım kuruluşuna ulaşarak, cinsel istismara uğradığını söyleyen Suriye uyruklu 14 yaşındaki Vahide M. isimli kız çocuğunun iddiası üzerine konu emniyete bildirildi.

Ev sahiplerinin oğlu 35 yaşındaki Cafer Ç. tarafından defalarca cinsel istismara uğradığını belirten kız çocuğu ve annesi, başka bir eve taşındı. Sosyal medyaya da yansıyan iddialar üzerine çalışma başlatan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinsel istismar şüphelisini ağabeyinin evinde gözaltına aldı. Kız çocuğu ile annesinin yanı sıra, onlardan ayrı yaşayan baba da ifadelerine başvurulmak üzere polis merkezine getirildi.

KAÇIRMA İDDİASI

Cafer Ç. emniyetteki ifadesinde, kiracıları olan Suriyeli Vahide’nin yaşının ailesi tarafından 17 olarak söylendiğini öne sürdü. Cafer Ç., 5 ay önce ailesinin de rızasıyla Sultangazi’de kıyılan imam nikahıyla evlendiklerini iddia etti. Suriyeli kız çocuğu ve ailesinin ise, Cafer Ç.’nin kendilerini tehdit ederek kızlarını kaçırdığı, yeğenlerinin polis olduğunu ve şikayetçi olmaları durumunda hiçbir sonuç alamayacaklarını söylediği için polise gitmekten çekindikleri yönünde ifade verdikleri öğrenildi.

TUTUKLANDI

Suriyeli aile, kızlarının defalarca cinsel istismara ve şiddete maruz kaldığını da öne sürdü. Şüpheli Cafer Ç. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Cafer Ç. daha sonra da tutuklandı.